18. 11. 2020. 23:04 >> 23:25

LIGA NACIJA

Srbija, BiH, Slovenija i Island u Ligi B

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je Rusiju sa 5:0, u posljednjem kolu Grupe tri Lige nacija.

Dvostruki strijelac bio je Luka Jović, u 25. i 45. minutu, dok su po gol dali Nemanja Radonjić u 10, Dušan Vlahović u 41. i Filip Mladenović u 64.

Srbija je opstala u Ligi B, pošto je Turska izgubila na gostovanju od Mađarske rezultatom 2:0.

Mađarska je zauzela prvo mjesto u grupi sa 11 bodova i plasirala se u Ligu A. Iza nje je Rusija sa osam i Srbija i Turska sa po šest bodova.

Srbija je opstala pošto ima više golova u gostima u međusobnim duelima sa Turskom.

Naredna Liga nacija donosiće mogućnost plasmana na Svjetsko prvenstvo u Kataru. Prije toga će se igrati kvalifikacije za svjetski šampionat.

Fudbaleri Italije plasirali su se u plejof Lige nacija, nakon što je u gostima pobijedila Bosnu i Hercegovinu 2:0.

Italija je zauzela prvo mjesto u Grupi jedan sa 12 poena, dok je Bosna i Hercegovina zauzela posljednje mjesto sa dva boda, i tako ispala u Diviziju B.

Golove za Italiju su postigli Andrea Beloti u 27. i Domeniko Berardi u 68. minutu.

U drugom meču u grupi, Holandija je u gostima pobijedila Poljsku 2:1.

Holandija je zauzela drugo mjesto u grupi sa 11 poena, dok je Poljska treća sa sedam bodova.

Fudbaleri Slovenije plasirali su se u Diviziju B Lige nacija, nagon što su u Atini protiv Grčke odigrali neriješeno 0:0.

Slovenija je zauzela prvo mjesto u grupi sa 14 poena, dok je Grčka druga sa 10 bodova.

U drugom meču Grupe tri, Kosovo je kao domaćin pobijedilo Moldaviju 1:0.

Kosovo je zauzelo treće mjesto u grupi sa pet bodova, dok je Moldavija osvojila jedan bod i tako zauzela posljednje mesto i ispala u Diviziju D.

Fudbaleri Belgije plasirali su se u plejof Divizije A Lige nacija, nako što su kao domaćini pobijedili Dansku 4:2.

Golove za Belgiju su postigli Juri Tilemans u 3. i Romelu Lukaku u 57. i 69. i Kevin de Brujne u 87. minutu, dok su za Dansku golove dali Jonas Vind u 17. minutu i Naser Čadli autogol u 86. minutu.

Belgija je u Grupi dva zauzela prvo mjesto sa 15 bodova, dok je Danska druga sa 10 poena.

U drugom meču grupe, Engleska je kao domaćin pobijedila Island 4:0.

Strijelci su bili Deklan Rajs u 20, Mejson Maunt u 24. i Fil Foden u 80. i 84. minutu.

Engleska je treća u grupi sa 10 poena, dok Island nije osvojio niti jedan bod.

Island će sljedeću Ligu nacija igrati u Diviziji B.

Fudbaleri Austrije plasirali su se u Diviziju A Lige nacija, odigravši neriješeno sa Norveškom 1:1.

Norveška je povela golom Gajasa Zahida u 61, da bi Austrija izjednačila golom Adriana Grbića u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Austrija je tako zauzela prvo mjesto u Grupi jedan sa 13 poena, dok je Norveška druga sa 10 bodova.

U drugom meču u grupi, Sjeverna Irska i Rumunija su takođe remizirali 1:1.

Rumunija je treća u grupi sa pet poena, dok je Sjeverna Irska osvojila samo dva boda i tako zauzela posljednje mjesto i ispala u Diviziju C.