12. 11. 2020. 23:58 >> 23:59
12

BARAŽ

Srbija bez plasmana, Slovačka i Mađarska na EP

Fudbalska reprezentacija Srbije nije se plasirala na Evropsko prvenstvo, pošto je na penale poražena od Škotske.

Srbija je u penal seriji izgubila sa 5:4, a odlučujući nije realizovao Aleksandar Mitrović, kome je odbranjen jedanaesterac.

Prethodno su strijelci za srpski nacionalni tim bili Dušan Tadić, Luka Jović, Nemanja Gudelj i Aleksandar Katai.

Svi igrači koji su šutirali za Škotsku su dali golove: Lejg Grifits, Kalum Mekgregor, Skot Mektominej, Oliver Mekburni i Keni Meklin.

Rezultat je poslije regularnog dijela bio 1:1, a isti je bio i nakon produžetaka.

Strijelac na stadionu "Rajko Mitić" za Škotsku bio je Rajan Kristi u 52. minutu, a u 90. je izjednačio rezervista Luka Jović.

Srbija tako neće igrati na Evropskom prvenstvu bar 24 godine, pošto je posljednji put učestvovala davne 2000.

Škotska će na Evropskom prvenstvu igrati u Grupi D u Glazgovu i Londonu sa Engleskom, Hrvatskom i Češkom.

Prvi rival biće joj Češka 14. juna, potom će protivnik biti Engleska četiri dana kasnije i na kraju 22. selekcija Hrvatske.

Fudbaleri Slovačke su se plasirali na Evropsko prvenstvo, nakon što su u baražu pobijedili Sjevernu Irsku u gostima 2:1.

Povela je Slovačka u 17. minutu golom Juraja Kucke. Izjednačenje Sjevernoj Irskoj je donio autogolom Milan Škriniar u 88. minutu.

Pobjedu i plasman na Evropsko prvenstvo Slovačkoj je donio Mihal Duriš golom u petom minutu drugog produžetka.

Ovo će biti drugo učešće Slovačke na Evropskom prvenstvu, od kada nastupa kao samostalna država.

Slovačka će nastupati u Grupi E, zajedno sa Španijom, Švedskom i Poljskom.

Fudbaleri Mađarske plasirali su se na Evropsko prvenstvo, nakon što su u baražu pobijedili kao domaćini Island 2:1.

Island je vodio golom Gilfija Sigurdsona od 11. minutu, da bi izjednačenje Mađarskoj donio Loik nego u 88. minutu.

U drugom minutu sudijske nadoknade Dominik Saboslai donosi pobjedu Mađarskoj i plasman na Evropsko prvenstvo.

Mađarska će se takmičiti u Grupi F, sa Portugalom, Francuskom i Njemačkom.