rtcg.me/Beta

05. 11. 2020. 23:03 >> 23:26

LIL ŠOKIRAO MILAN

Zvezda upisala drugu, Dinamo prvu pobjedu

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras Gent sa 2:1, u trećem kolu Grupe L Lige Evropa.

Zvezdi je to druga vezana pobjeda.

Gelor Kanga je doveo Zvezdu u prednost u 12. minutu, a belgijski klub je izjednačio u 31. preko Vadisa Ođiđa-Ofoea.

Gol za novo vođstvo i pobedu Zvezde postigao je Aleksandar Katai u 59. minutu.
Gent je vršio pritisak u većem dijelu drugog poluvremena, a najbolju šansu imao je u posljednjim trenucima utakmice, kada je Milan Borjan odbranio šut protivničkog igrača iz blizine.

Hofenhajm je u drugoj utakmici Grupe L kao domaćin ubedljivo sa 5:0 pobijedio Slovan iz Libereca.

Crvena zvezda ima šest bodova i druga je na tabeli Grupe L.

Vodi Hofenhajm sa devet, Slovan ima tri, a posljednjeplasirani Gent nema nijedan.

Dinamo je u Zagrebu, u K Grupi, slavio protiv Volfsbergera 1:0.

U toj grupi Fejnord je u Roterdamu pobijedio CSKA iz Moskve 3:1.

Fudbaleri Lila pobijedili su večeras gostima ekipu Milana sa 3:0.

Sva tri gola za pobjednički tim postigao je Jusuf Jaziči, u 22. minutu sa penala i u 55. i 58. minutu.

U istoj grupi, Slavija Prag je u gostima pobijedila Seltik sa ubjeljivih 4:1.

Lil sada ima sedam bodova, Milan šest, Sparta tri, a Seltik samo jedan bod.

U Grupi B, Arsenal je kao domaćin, nakon preokreta, pobijedio Molde sa 4:1.

Molde je poveo u 22. minutu golom Martina Elingsena, da bi Arsenal do preokreta stigao sa dva autogola, Kristofera Haugena u prvom minutu nadoknade poluvremena i Šerifa Sinjana u 62. minutu.

Treći gol za Arsenal je dao Nikolas Pepe u 69. minutu, da bi konačan rezultat postavio Džo Vilok u 88. minutu.

Rapid je ranije danas pobijedio Dandalk sa 4:3.

Poslije tri odigrana kola, Arsenal ima devet bodova, Molde šest, Rapid tri, dok je Dandalk bez bodova.

U Grupi G, Lester je na svom terenu ubjedljivo savladao Bragu 4:0.

Strijelci za Lester su bili Keleči Iheanačo u 21. i 48, Denis Prat u 68. i Džejms Medison u 78. minutu.

AEK je u gostima bio ubjedljiv protiv Zorje sa 4:1.

Lester sada ima devet bodova, Braga šest, AEK tri, dok je Zorja bez bodova.