04. 11. 2020. 21:10 >> 22:30

SOLSKJER POD PRITISKOM

Bašakšehir srušio Junajted, remi Zenita i Lacija

Fudbaleri Bašakšehira su večeras kao domaćini pobijedili Mančester junajted sa 2:1, u trećem kolu Grupe H Lige šampiona.

Bašakšehir je poveo golom Dembe Ba u 13. minutu. On je dobio loptu sa svoje polovine, istrčao sam pred golmana i rutinski poslao loptu u donji desni ugao gola.

Edin Višća je duplirao prednost Bašakšehira golom u 40. minutu. Poslije centaršuta sa lijeve strane, Demba Ba je propustio loptu na koju je natrčao Višća i preciznim šutem savladao golmana Mančestera Dina Hendersona.

Tri minuta kasnije Junajted je smanjio prednost golom Entoni Marsijala. On je odlično reagovao poslije centaršuta i sa šest metara pogodio sam ugao gola.

Mančester je ostao na šest osvojenih bodova, dok je Bašakšehir upisao prva tri boda.

U istom terminu, u Grupi F, Zenit i Lacio su odigrali neriješeno 1:1.

Zenit je poveo u 32. minutu golom Aleksandra Erohina. Odbrana Lacija je loše reagovala nakon centaršuta sa lijeve strane i dozvolila da Erohin neometan sa pet metara pošalje loptu u mrežu.

Izjednačenje Laciju je donio Felipe Kajsedo u 82. minutu. Frančesko Arčebi je poslao loptu sa lijeve strane, na nju je natrčao Kaisedo i pogodio iz prve donji lijevi ugao gola.

Adam Marušić je igrao cijeli meč za Lacio. Nakon tri meča Lacio ima pet bodova, dok je Zenit upisao prvi bod u grupi.