04. 11. 2020. 18:55   >>  19:03

POBJEDE ZETE I TITOGRADA

Minimalac Budućnosti, Iskra ubjedljiva, remi Jezera i Dečića

Fudbaleri Budućnosti i Iskre ostvarili su pobjede, dok je Dečiću pripao bod u 12. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Budućnost savladala je na Gradskom stadionu ekipu Podgorice 1:0 i upisala osmi trijumf ove sezone.

Odlučujući pogodak, vrijedan tri boda, postigao je Miloš Raičković u 47. minutu.

Iskra je u Danilovgradu slavila protiv Sutjeske 3:0, golovima Balše Boričića u 6, Bogdana Milića u 65. i Zorana Petrovića u 84. minutu.

Drugoplasirani Dečić igrao je u Beranama sa Jezerom 0:0 i poslije 12. kola jedini je bez poraza u dosadašnjem dijelu šampionata.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Zete i Titograda.

Zeta je u Pljevljima savladala Rudar 3:0 i upisala peti trijumf ove sezone.

Ekipu iz Golubovaca do pobjede vodili su Mijat Lambulić u 34, Vasko Kalezić u 59. i Goran Milojko u 79. minutu.

U derbiju začelja Titograd je u Petrovcu pobijedio istoimeni domaći tim 3:1.

Podgorički tim poveo je autogolom Zorana Mikijelja u 18. minutu.

Izjednačio je Milovan Ilić u 27, a novo vođstvo gostima donio je Alden Škrijelj u 48. minutu.

Konačan rezultat postavio je Miloš Kalezić u 84. minutu.

Budućnost je, poslije 11. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 25 bodova.

Dečić je drugi sa 22, Podgorica je osvojila 18, a po dva boda manje Sutjeska i Iskra.

U narednom kolu, u nedjelju, sastaće se: Petrovac – Rudar, Titograd – Budućnost, Podgorica – Iskra, Sutjeska – Jezero i Dečić – Zeta.

Trofej Radija Crne Gore: Kordić zadržao vođstvo

Golgeter Podgorice, Šaleta Kordić sa devet postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Talentovani napadač pljevaljskog Rudara, Vuk Striković i Kristijan Vuljaj iz Dečića postigli su po sedam, a po gol manje njegov klupski drug Iljir Camaj i Božo Marković iz Sutjeske.

Vezista Budućnosti Draško Božović strijelac je pet pogodaka, Goran Milojko iz Zete i Marko Mrvaljević iz OFK Titograda postigli su po četiri, a po tri gola vezista Sutjeske Milutin Osmajić, igrači Zete Kođo Nijaveđi i Vasko Kalezić i Bogdan MIlić iz Iskre.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović. (kraj) eml