rtcg.me/Beta

22. 10. 2020. 23:01   >>  23:09 4

FAVORITI SIGURNI

Poraz Zvezde u Hofenhajmu, bez golova u Zagrebu

Odigrano je 12 mečeva Lige Evrope u terminu od 21 sat, čime je kompletirano prvo kolo drugog po jačini UEFA-inog takmičenja.

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras od Hofenhajma u gostima sa 0:2.

Strijelci u Sinshajmu bili su Kristof Baumgartner u 64. i Munas Dabur u 90. minutu.

Prvom golu je prethodila sporna situacija na sredini terena, gdje je Veljko Nikolić pao poslije starta protivničkog igrača.

Arbitar Alehandro Ernandes nije dosudio prekršaj nad Zvezdinim fudbalerom. Trener crveno-bijelih Dejan Stanković žestoko je protestovao zbog čega je isključen.

Hofenhajm je drugi gol dao u nadoknadi vremena, poslije odlične završnice Dabura koji je bio sam ispred Milana Borjana.

Slovan iz Libereca je u drugoj utakmici Grupe L pobijedio Gent sa 1:0.

Zvezda će narednu utakmicu igrati sljedećeg četvrtka protiv Slovana u Beogradu, dok će Hofenhajm gostovati Gentu.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba odigrali su bez golova na "Maksimiru" protiv Fejenorda. Dinamo u Zagrebu nije uspIo da dođe do tri boda iako je od 73. minuta imao igrača više zbog isključenja Senesija. Ipak, Modri su imali i sreće jer Bergejs u 8. minutu nije realizovao jedanaesterac za gostujući tim.

pobednika nije bilo ni udrugom duelu te grupe u kome su se sastali Volfsberger i CSKA.

U grupama G, H, I i J trijumfe su ostvarili Lester, Braga, Milan, Lil, Makabi, Viljareal, Antverp i Totenhem.

Lester je u grupi G bez većih poteškoća izašao na kraj sa ukrajinskom Zorjom. Gosti su odolevali do 29. minuta kada se u strIJelce upisao Medison. U poslJednjim trenucima prvog poluvremena Barns je duplirao prednost Lisica, da bi Ihenačo sredinom drugog dela meča i treći put matirao Ševčenka.

Milan je u grupi H upisao tri boda na gostovanju Seltiku u Glazgovu - 3:1.

Roso-neri su poveli u 14. minutu pogotkom glavom Radeta Krunića. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je odlično reagovao na centaršut Kasteljeha i upisao prvi gol u dresu tima iz Milana.

Diaz je u 42. povisio na 2:0, nadu Seltiku vratio je Elujanusi u 76. minutu, a Hauge je u nadoknadi upisao i treći gol.