- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
22. 10. 2020. 21:22 >> 21:25
RIJEKA PORAŽENA OD SOSIJEDADA
Alkmar šokirao Napoli, preokreti Rome i Arsenala
Na otvaranju nove sezone Lige Evrope Az Alkmar je slavio u Napulju, Rijeka je poražena u nadoknadi, Arsenal i Roma do pobeda nakon preokreta. Najubjedljiviju pobjedu slavio je Leverkuzen.
U Grupi F, AZ Alkmar je iznenadio Napoli i slavio u Italiji sa 1:0 golom De Vita.
Sa druge strane, u sitoj grupi, Sosijedad se dosta mučio u Rijeci ali je na kraju pobijedio sa 1:0.
Pobjedu Baskijcima doneo je Džon u trećem minutu sudijske nadoknade.
Fudbaleri Rome gostovali su Jang Bojsu u Bernu u jednom od derbija prve runde.
Švajcarski šampion je dobro počeo i u 14. minutu poveo iz penala preko Ensamea.
"Vučica" nije bilo baš dobra ni u poslije primljenog gola, do kraja susreta su samo šest puta uputili udarac ka golu rivala, ali cilj su ispunili, stigli su do preokreta.
Za samo pet minuta, Peres i Kumbula donijeli su pobjedu svojoj ekipi.
I u Grupi B, Arsenal je do pobjede na gostovanju Rapidu u Beču došao nakon preokreta i slavio je rezultatom 2:1.
Rapid je poveo u 51. minutu golom Fountasa, a ekipa Mikela Artete do preokreta je došla u samo četiri minuta. Prvo je u 70. minutu za izjednačenje pogodio David Luiz, da bi se u strijelce četiri minuta kansije upisao Pjer-Emerik Obamejang.
Najubjedljiviji bio je Leverkuzen, koji je deklasirao Nicu sa 6:2.
Francuska ekipa se držala koliko toliko samo u prvih pola sata, ali je kasnije pretrpjela "potop".
Pogađali su redom Amiri, Alario, Diabi, Virc, te Belarabi dva puta.
Za goste su golove postigli Guiri i Klod Moris.
Svi rezultati:
Grupa A:
CSKA Sofija - Kluž 0:2
Jang Bojs - Roma 1:2
Grupa B:
Dandalk - Molde 1:2
Rapid - Arsenal 1:2
Grupa C:
Bajer Leverkuzen - Nica 6:2
Hapoel - Slavija Prag 3:1
Grupa D:
Leh Poznanj - Benfika 2:4
Standard - Rendžers 0:2
Grupa E:
PAOK - Omonija 1:1
PSV - Granada 1:2
Grupa F:
Rijeka - Real Sosijedad 0:1
Napoli - AZ Alkmar 0:1
Od 21.00:
Grupa G:
Lester - Zorja
Braga - AEK
Grupa H:
Seltik - Milan
Sparta Prag - Lil
Grupa I:
Makabi Tel Aviv - Karabag
Viljareal - Sivaspor
Grupa J:
Ludogorec - Antverpen
Totenhem - LASK
Grupa K:
Dinamo Zagreb - Fejenord
Volfsberger - CSKA Moskva
Grupa L:
Hofenhajm - Crvena zvezda
Slovan Liberec - Gent
Коментари0
Остави коментар