22. 10. 2020. 21:22   >>  21:25

RIJEKA PORAŽENA OD SOSIJEDADA

Alkmar šokirao Napoli, preokreti Rome i Arsenala

Na otvaranju nove sezone Lige Evrope Az Alkmar je slavio u Napulju, Rijeka je poražena u nadoknadi, Arsenal i Roma do pobeda nakon preokreta. Najubjedljiviju pobjedu slavio je Leverkuzen.

U Grupi F, AZ Alkmar je iznenadio Napoli i slavio u Italiji sa 1:0 golom De Vita.

Sa druge strane, u sitoj grupi, Sosijedad se dosta mučio u Rijeci ali je na kraju pobijedio sa 1:0.

Pobjedu Baskijcima doneo je Džon u trećem minutu sudijske nadoknade.

Fudbaleri Rome gostovali su Jang Bojsu u Bernu u jednom od derbija prve runde.

Švajcarski šampion je dobro počeo i u 14. minutu poveo iz penala preko Ensamea.

"Vučica" nije bilo baš dobra ni u poslije primljenog gola, do kraja susreta su samo šest puta uputili udarac ka golu rivala, ali cilj su ispunili, stigli su do preokreta.

Za samo pet minuta, Peres i Kumbula donijeli su pobjedu svojoj ekipi.

I u Grupi B, Arsenal je do pobjede na gostovanju Rapidu u Beču došao nakon preokreta i slavio je rezultatom 2:1.

Rapid je poveo u 51. minutu golom Fountasa, a ekipa Mikela Artete do preokreta je došla u samo četiri minuta. Prvo je u 70. minutu za izjednačenje pogodio David Luiz, da bi se u strijelce četiri minuta kansije upisao Pjer-Emerik Obamejang.

Najubjedljiviji bio je Leverkuzen, koji je deklasirao Nicu sa 6:2.

Francuska ekipa se držala koliko toliko samo u prvih pola sata, ali je kasnije pretrpjela "potop".

Pogađali su redom Amiri, Alario, Diabi, Virc, te Belarabi dva puta.

Za goste su golove postigli Guiri i Klod Moris.