21. 10. 2020. 16:15   >>  17:22

BOKELJ SRUŠIO KOM

Budućnost bolja od Rudara, rutina Sutjeske, Dečić i Arsenal ubjedljivi

Budućnost, Sutjeska, Dečić, Arsenal i Bokelj prvi su četvrtfinalisti Kupa Crne Gore u fudbalu.

Podgoričani su na svom kampu na Starom aerdromu lakše od očekivanog savladali Rudar 3:1.

Ćuković je u 11. minutu načeo goste, a onda su uslijedila dva evrogola. Grbić je u 37. minutu uputio projektil sa 25 metara i poslao loptu pod prečku 2:0, da bi Draško Božović deset minuta prije kraja polu-makazicama povisio na 3:0.

Počasni gol za Rudar postigao je Janko Gogić u nadoknadi.

Fudbaleri Sutjeske plasman među osam najboljih izborili su pobjedom nad Jedinstvom 3:0.

Nikšićani su slavili golovima Admira Adrovića u 3. i 41. i Milutina Osmajića u 67. minutu.

Dečić je "petardom" protiv Petrovca u gostima prošao dalje.

Na poluvremenu je bilo 2:0 za goste (oba gola dao Anđelo Rudović), Petrovac je smanjio preko Savića, a onda u 74. minut ostao sa devetoricom zbog isključenja Ražnatovića i Mikijelja. Tuzani su to surovo kaznili i još tri puta pogodili mrežu. Rudović je kompletirao het-trik, a upisali su se još Vuljaj i Pešukić.

U primorskom derbiju, Arsenal je bio ubjedljiv protiv Grblja 4:0. Redom su za Tivćane pogađali Dejan Pepić, Jovan Batuta, Ranko Krgović i rezervista Nebojša Delić.

Ubjedljiv je bio i Bokelj, koji je u Kotoru trijumfovao protiv Koma 3:0. Sva tri gola postigli su rezervisti. Boško Guzina je pogodio dva puta, a treći gol dao je Stefan Čađenović.

U Kup takmičenju se ove godine, zbog nedostatka termina, u osmini finala i četvrtfinalu igra samo po jedna utakmica.