[ Mina ]

14. 10. 2020. 06:56   >>  06:56 21

LIGA NACIJA

Komplikacije za CG, preokret Luksemburga

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je sinoć u Podgorici od Luksemburga 2:1 u utakmici četvrtog kola C grupe Lige nacija.

To je prvi poraz crnogorskih fudbalera, nakon tri uzastopna trijumfa na startu Lige nacija.

Luksemburg se revanširao rivalu za poraz u prvom međusobnom duelu i upisao treći trijumf.

Crna Gora je povela golom Igora Ivanovića u 24. minutu. On je iskoristio odlično ubacivanje Stevana Jovetića i glavom savladao Entonija Morisa.

To je njegov treći gol u trećem meču za reprezentaciju, u svega šest dana.

Izjednačio je Edvin Muratović u 42. minutu. Momak porijeklom iz Podgorice iskoristio je lošu reakciju crnogorskih defanzvaca na ivici kaznenog prostora i asistenciju Aldina Skenderovića i savladao Milana Mijatovića.

Pitanje pobjednika riješio je Danel Sinani u 86. minutu.

Muratović je bio akter i prve velike šanse za Luksemburg, u 16. minutu, iskoristio je kratak pas Nikole Vukčevića ka Stefanu Saviću, ali je šutirao visoko preko gola Milana Mijatovića.

Mijatović je, dva minuta kasnije, bio siguran nakon šuta Sinanija.

Sinani je u 64. šutirao iz slobodnog udarca preko gola, a za malo je bio neprecizan I tri minuta kasnije.

Prvi šut ka luksemburškom golu uputio je Sead Hakšabanović u 22. minutu, ali je za malo bio neprecizan.

Priliku da se ponovo upiše u strijelce imao je Ivanović u 58. minutu, ali je iskosa sa desetak metara šutirao preko gola.

Posljednju priliku da promijeni rezultat imao je Savić, ali je njegov udarac glavom Moris odbranio.

U sudijskoj nadoknadi, isključeni su Marko Janković i Olivije Til, a prije vremena utakmiciu je završio i Marko Simić zbog dva žuta kartona.

Crnogorski fudbaleri u novembarskom terminu Lige nacija igraće 14. novembra u Bakuu sa Azerbejdžanom i tri dana kasnije u Podgorici sa Kiprom.

90+4' Kraj meča.

90+3' Janković i Til dobili su direktne crvene kartone, a Simić je dobio drugi žuti karton zbog gužve koja se dogodila na samom kraju utakmice.

90+2' Posljednja izmjena gostiju. Til ulazi umjesto Sinanija.

90+2' Odlična šansa Savića glavom, ali golman Luksemburga je na mjestu.

86' Izmjena kod gostiju. Martins umjesto Muratovića.

85' Gol! 1:2 Sinan postiže gol za preokret.

83' Crna Gora pritiska. Nekoliko šansi ispred gola Luksemburga.

78' Dvostruka izmjena selektora Hadžibegića. Ščekić i Vukčević umjesto Raspopovića i Kosovića.

73' Raspopović dobija žuti karton. Propušta sljedeći meč.

65' Izmjena i u našem timu. Bećiraj umjesto Islamovića.

62' Žuti karton i za Ivanovića.

58' Prva izmjena kod gostiju. Devil u igri umjesto Tila.

57' Sjajna šansa za Ivanovića koju nije iskoristio. Lopta ide pored gola.

46' Počelo drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

41' GOL! 1:1 - Muratović postiže pogodak za izjednačenje, poslije izgubljene lopte naše obrane blizu šesnaesterca.

38' Žuti karton i za Simića zbog starta nad Muratovićem.

33' GOOOL! 1:0 - Ivanović postiže gol glavom na ubačaj Jovetića. Ivanović trese mrežu treći meč zaredom.

26' Žuti karton za Vukčevića zbog faula nad Rodrigesom.

22' Prvi pokušaj naših. Hakšabanović je šutirao pored gola.

21'  Sinini je probao sa 20 metara, ali lopta je išla pravo u našeg golmana.

17' Prvi žuti karton za Bariera zbog grubog starta nad Ivanovićem.

15' Prva šansa za goste, ali Muratović šutira preko gola.

1' Počela je utakmica.

Crna Gora: Mijatović - Raspopović, Savić, Simić, Radunović - N. Vukčević, Kosović - Ivanović, Hakšabanović, Jovetić - Islamović

Luksemburg: Moris - Skenderović, Jans, Žerson, Karlson - Bariero, Sinani, Til - Muratović, Pinto, Rodriges

Stadion: Pod Goricom (Podgorica), bez gledalaca

Sudija: Saša Štegeman (Njemačka)