16. 09. 2020. 20:08 >> 21:07
3

NIŠTA OD BARAŽA ZA LŠ

Zvezda izgubila od Omonije na penale, ispao i Dinamo

Fudbaleri Crvene zvezde nijesu se plasirali u baraž za Ligu šampiona, pošto su danas poslije penala izgubili od Omonije 4:2.

Zvezda će takmičenje nastaviti u baražu za Ligu Evrope, a rivala će dobiti na žrijebu u petak.

Rezultat u penal seriji trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Nikoziji bio je 4:2 za Omoniju.

Penale za Zvezdu nijrsu iskoristili Dijego Falčineli i Miloš Degenek. Strijelci su bili Željko Gavrić i El Fardu Ben.

Za Omoniju su dali golove svi koji su šutirali: Đordi Gomes, Vitor Gomeš, Ernest Asante i Jan Lecjaks.

Regularni dio utakmice prethodno je završen neriješeno 1:1, a isti rezultat je bio i poslije produžetaka.

Omonija je vodila od 31. minuta golom Mihaela Liftnera, a u nadoknadi poluvremena je izjednačio Mirko Ivanić.

Omonija će u baražu za Ligu šampiona igrati protiv Olimpijakosa.

Fudbaleri Ferencvaroša plasirali su se u baraž, pošto su večeras sa 2:1 pobijedili Dinamo Zagreb.

Ferencvaroš je vodio od drugog minuta golom Đerđa Lovrenčiča, a Dinamo je izjednačio u 23. autogolom Mirta Uzunija.

Pobjedu mađarskom klubu i plasman dalje donio je Uzuni u 65. minutu.

Plasman u baraž ostvario je i Makabi iz Tel Aviva, koji je sa 1:0 u Izraelu pobijedio bjeloruski Dinamo iz Bresta.

Strijelac je bio Dan Biton iz penala u 50. minutu.

Makabi će za plasman u grupnu fazu Lige šampiona igrati protiv austrijskog Salcburga.