05. 09. 2020. 19:54 >> 20:57
3

LIGA NACIJA

Veliki povratak Jovetića, važan trijumf na startu

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Nikoziji na "GSP stadionu" Kipar sa 2:0 u utakmici 1. kola Grupe C Lige nacija.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića nadigrali su rivala, tokom cijelog meča bili su bolji i imali više šansi, a trijumf je mogao biti i ubjedljiviji.

To je, poslije skoro dvije godine, prvi trijumf crnogorske selekcije u zvaničnim mečevima.

Crnogorski fudbaleri poveli su golom Stevana Jovetića u 60. minutu

On je krunisao akciju Seada Hakšabanovića i asistenciju Momčila Raspopovića i savladao kiparskog golmana Haralamposa Kiriakidisa.

Fudbaler Monaka bio je strijelac i drugog pogotka u 73. minutu.

Lopta je, nakon šuta Jovetića, pogodila u glavu Andreasa Kara i prevarila Kiriakidisa.

Jovetić je do gola mogao i u 54. minutu, ali je njegov šut iz slobodnog udarca zaustavila prečka.

Priliku da se upiše u strijelce imao je i Fatos Bećiraj u desetom minutu, nakon ubacivanja Hakšabanovića, ali je sa pet metara promašio gol.

Za malo bio je neprecizan i Marko Bakić, koji je sa ivice peterca šutirao glavom pored gola u 15. minutu.

Hakšabanović je u 33. minutu odlično šutirao, ali je kiparski golman Haralampos Kiriakidisbio siguran i izbacio u korner.

U prilici je u 56. minutu bio i Momčilo Raspopović, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio pored gola.

Crnogorski golman Milan Mijatović odlično je intervenisao nakon šuta Marinosa Cionisa sa 20 metara, a nakon čega je glavom pokušao i Joanis Pitas u 19. minutu.

Cionis je u 70. minutu bio sam ispred Mijatovića, ali je šutirao pored gola.

U samom finišu prvog poluvremena sudija Harm Ozmers nije dosudio jedanaesterac za Crnu Goru, nakon što je Andreas Karo zaustavio loptu rukom u duelu sa Bećirajem.

U drugom meču prve grupe Luksemburg je u Bakuu pobijedio Azerbejdžan 2:1.

Crna Gora će u drugom kolu, u utorak na stadionu Žosi Bartel, biti gost Luksemburga.

90+5' Kraj meča!

90+2' Žuti karton i za Ščekića.

87' Sotiriu dobija žuti karton zbog starta nad Vujačićem.

85' Treća promjena kod Kiprana. Avram umjesto Cionisa.

78' Izmjena i kod domaćina. Ilia izlazi, a na terenu je Sotiriu.

75' I treća izmjena u našem timu. Ščekić umjesto Vukčevića.

72' GOOOL! Ponovo Jovetić! Mrežu je zatresao nakon što je lopta okrznula dvojicu igrača. Postigao je 26 pogodak za reprezentaciju.

70' Velika šansa za Kipar i velika sreća za Crnu Goru. Velika greška Bakića, izgubljena lopta, ali Cioni promašuje gol.

65' Žuti karton za Iliu zbog starta nad Savićem.

63' Prva izmjena i kod domaćina. Loiz umjesto Kristofia.

60' GOOOL! Jovetić matirao golmana Kipra na asistenciju Raspopovića i sjajne akcije Hakšabanovića.

57' Druga izmjena "sokola". Islamović debituje umjesto Kosovića.

55' I Boljević dobija žuti karton.

54' Žuti karton i za Savića.

52' Prečka Jovetića! Majstorija Jovetića iz slobodnog udarca sa lijeve strane ivice šesnaesterca.

52' Žuti karton dobija i Antoniua zbog starta.

46' Počinje drugo poluvrijeme. Prva izmjena u našem timu. Jovetić ulazi umjesto Bećiraja.

45+3' Kraj prvog poluvremena.

44' Crna Gora je oštećena za penal. Bećiraj je dobio loptu na vrhu šesnaesterca, a Karo prilikom pokušaja driblinga našeg napadača, rukom je zaustavio loptu. Njemački sudija nije pokazao na bijelu tačku.

34' Dobar pokušaj Hakšabanovića, ali pravo u golmana Kipra.

33' Prvi žuti karton za Bakića zbog starta sa dvije noge.

10' Prva velika šansa za našu reprezentaciju. Bećiraj je bio u odličnoj poziciji da matira Kirjakidisa. Sjajan centarušut sa lijeve strane Hakšabanovića, Bećiraj najvisočiji u skoku, ali je uspio da promaši zicer ispred golmana Kipra.

1' Počela je utakmica.

Kipar: Kirjakidis - Antoniu, Laifis, Karo, Viler - Kastanos, Kusulos, Cioni - Pitas, Kristofi, Ilia.

Crna Gora: Mijatović - Marušić, Savić, Vujačić, Raspopović - Kosović, Vukčević - Boljević, Bakić, Hakšabanović - Bećiraj.

Stadion: GSP stadion (Nikozija), bez gledalaca

Sudija: Harm Ozmers (Njemačka)

Biće to četvrti duel crnogorskih i kiparskih fudbalera, a prethodna tri završena su bez pobjednika.

U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi, duel u Larnaki, 6. juna 2009, završen je 2:2, dok je 9. septembra u Podgorici bilo 1:1.

U jedinom prijateljskom meču, 23. marta 2018. godine u Nikoziji, nije bilo golova.