P.R.

21. 08. 2020. 22:55 >> 12:34

LUKAKU TRAGIČAR

Sevilja osvojila šesti pehar Lige Evrope

Fudbaleri Sevilje osvojili su šestu titulu Lige Evrope, nakon što su pobijedili Inter sa 3:2 na stadionu "Rajn Energija" u Kelnu u finalu Lige Evrope.

Španski klub nije dobro počeo finale u Kelnu, pošto je Inter vodio od petog minuta golom Romelua Lukakua iz penala.

Sevilja je potom golovima Luka De Jonga u 12. i 33. minutu preokrenula, a rezultat je na poluvremenu bio 2:2, pošto je u 36. izjednačio Dijego Godin.

Pobjedu Sevilji donio je Dijego Karlos u 74. minutu.

Karlos je šutirao iza leđa, lopta nije išla u okvir gola, a Lukaku je skrenuo i prevario svog golmana Damira Handanovića.

90+6' Kraj utakmice!

86' Izmjene i u timu Sevilje - izlaze De Jong i Žordan, a ulaze En Nesiri i Gudelj.

78' Tri izmjene u Interu - ulaze Eriksen, Sančes i Mozes, a izlaze Galjardini, Martines i D'Ambrosio.

74' GOOOL! Lukaku je skrenuo loptu u sopstveni gol, nakon makazica Karlosa. Lopta je išla pored gola. Pogodak je ipak pripisan Dijego Karlosu.

73' Žuti karton i za Galjardinija nakon prekršaja nad Navasom.

70' Prva izmjena. Okampos ne može da nastavi meč. Umjesto Argentinca u igru ulazi Munir.

65' Velika prilika za Inter! Izašao je Lukaku sam pred golmanom Sevilje i gađao dalji ugao, ali brani Bonu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme bez promjena u ekipama.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Žuti karton dobija i Navas zbog faula nad Bastonijem.

36' GOOOL! Godin na isti način postiže gol za novo izjednačenje.

33' GOOOL! Opet De Jong za preokret, glavom iz prekida.

18' Žuti karton za Kontea zbog prigovora.

12' GOOOL! De Jong nakon sjajnog centaršuta Navasa za brz odgovor španske ekipe.

5' GOOOL! Lukaku precizan sa bijele tačke.

3' Penal za Inter! Oboren Lukaku. Dijego Karlos dobija žuti karton.

1' Počela je utakmica.

Sevilja (4-3-3): Bonu – Regilon, Navas, Kunde, Dijego Karlos – Banega, Fernando, Džordan – Suso, Okampos, De Jong

Inter (3-5-2): Handanovič – De Vrij, Godin, Bastoni – D'Ambrozio, Jang, Barela, Brozović, Galjardini – Lukaku, Martines

Stadion: Rajn Energija (Keln), bez gledalaca

Sudija: Deni Mekeli (Holandija)

Sevilja je najtrofejniji klub u istoriji ovog takmičenja. Osvojila je pet trofeja 2006, 2007, 2014, 2015 i 2016.

Inter je drugi sa tri trofeja osvjenih 1991, 1994 i 1998. Toliko imaju Liverpul, Juventus i Atletiko Madrid.

Milanski klub izgubio je jedno finale od Šalkea na penale 1997, dok Sevilja nikada nije poražena u finalu.