[ rtcg.me, beta ]

12. 08. 2020. 22:57   >>  23:19

DRAMA U LISABONU

PSŽ preokretom do polufinala

Pari Sen Žermen je u polufinalu Lige šampiona, nakon što je golovima Markinjoša i Čupo-Motinga u samom finišu slomio otpor Atalante u Lisabonu 2:1.

Atalanta je povela u 27. minutu golom Marija Pašalića i čuvala je tu prednost sve do 90. minuta kada je prvak Francuske stigao do preokreta za samo tri minuta.

Prvo je Markinjos izjednačio na 1:1 u 90. minutu na asistenciju Nejmara, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade veliko slavlje PSŽ-u donio Erik Čupo-Moting.

PSŽ će u polufinalu igrati protiv pobjednika meča Atletiko Madrid - Lajpcig.

U preostala dva četvrfinala sastaju se Barselona - Bajern Minhen i Mančester siti - Lion.

Polufinalni dueli na programu su 18. i 19. avgusta, dok će novi prvak Evrope biti poznat 23. avgusta.

Kraj meča!

92' Kakav preokret! Čupo Moting na pas Mbapea pogađa, prelijepa akcija PSŽ-a, koji je blizu polufinala!

90' PSŽ je naplatio inicijativu, Markinjos je nakon asistencije Nejmara poravnao.

81' Mbape je izblokiran u posljednjem trenutku...

74' Sjajan prodor Mbapea po lijevoj strani i udarac, ali Sportijelo brani nogom.

58' Đimsiti sa šest-sedam metara šutira pored gola.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

42' Kardinalna greška Hatebora, koji je loše vratio loptu golmanu, ali Nejmar opet neprecizan iz izgledne pozicije...

28' Udarac Nejmara sa 20 metara, tik pored stative.

27' Vodi Atalanta! Pašalić je prelijepo plasirao loptu sa 15,16 metara, van domašaja Navasa.

4' Odmah uzvraća PSŽ, zicer ne koristi Nejmar - sam je izašao ispred Sportijela, ali je šutirao pored gola.

3' Zapata je proigrao Gomesa, koji šutirao iz prve , ali je Navas bio siguran.