Beta [ Objavio: O.Z. ]

12. 07. 2020. 21:42   >>  21:47

DVA GOLA U NADOKNADI

Bolonja ispustila pobjedu protiv Parme

Fudbaleri Parme i Bolonje odigrali su večeras neriješeno 2:2, u utakmici 32. kola Serije A.

Bolonja je povela golovima Danila u trećem minutu i Roberta Sorijana u 16. minutu, ali je ostala bez pobjede nakon što je primila dva gola u nadoknadi vremena. Prvo je strijelac za Parmu, u trećem minutu nadoknade vremena, bio Jasmin Kurtić, dok je dva minuta kasnije strijelac bio Roberto Inglese.

Bolonja, koju sa klupe predvodi srpski trener Siniša Mihajlović, je posljednje dvije utakmice bez pobjede i 10. je na tabeli sa 42 boda. Parma ima dva boda manje na 12. mjestu.

Sampdorija je kao gost pobijedila Udineze sa 3:1.

Udineze je poveo u 37. minutu golom Kevina Lazanje, a u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena izjednačio je Fabio Kvaljarela. Federiko Bonacoli donio je prednost Sampdoriji golom u 84. minutu, dok je tri minuta kasnije zbog igranja rukom poništen pogodak Udinezea, koji je postigao Bram Nejting.

Pobjedu ekipi izĐenove osigurao je Manolo Gabijadini pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena.

Obje ekipe imaju po 35 bodova, Sampdorija zauzima 14. mjesto na tabeli, a Udineze 15.

Neriješenim rezultatom završene su utakmice Fiorentina - Verona 1:1 i Kaljari - Leće 0:0.