08. 07. 2020. 23:55 >> 00:03

SERIJA A

Atalanta u finišu do pobjede, preokret Rome

Atalanta je savladala Sampdoriju 2:0 i upisala devetu pobjedu zaredom u Seriji A.

Toloi je u 75. doveo domaćina u vođstvo, da bi Murijel deset minuta kasnije zapečatio sudbinu gostiju.

Roma je bila bolja od Parme u Rimu 2:1.

Kucka je iz penala donio prednost Parmi, ali su Mhitarjan i Veretu imali spreman odgovor, pa je "vučica" prekinula niz od tri poraza.

"Vučica" dijeli peto mjesto s Napolijem koji je pobijedio u gostima ekipu Đenove sa 2:1.

Prednost Napoliju donio je Dris Mertens u finišu prvog poluvremena, izjednačio je Edoardo Goldaniga u 49. minutu, a gol za pobjedu gostujućeg tima postigao je Losano Irving u 66. minutu.

Đenova na 18. mjestu sa 27 bodova, odnosno ima bod manje od Lećea koji je prvi iznad zone ispadanja.

Na meču Fiorentine i Kaljarija nije bilo golova, Sasuolo je slavio u Bolonji 2:1, dok je Torino nadigrao Brešu 3:1.