17. 05. 2020. 20:31 >> 20:26

LEVANDOVSKI NASTAVIO DA REŠETA

Bajern rutinski u Berlinu, zadržao plus četiri

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su večeras u Berlinu domaći Union sa 2:0, u utakmici 26. kola Bundeslige.

Prvi gol Bajern je postigao u 19. minutu kada je strijelac bio Tomas Miler, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda. Šampion Njemačke poveo je u 40. minutu golom Roberta Levandovskog iz penala, koji je skrivio Neven Subotić. Levandovski je postigao 26 golova u ligi.

Konačan rezultat postigao je Benžamen Pavar u 80. minutu.

Bajern je ostvario 18. pobjedu u prvenstvu i ima 58 bodova, četiri više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda.

Union je pretrpio 14. poraz i zauzima 12. mjesto na tabeli sa 30 bodova.

Bajern je postigao 50 golova u 16 prvenstvenih utakmica otkako je na klupi trener Hansi Flik, što je uz prosjek od 3,1 gola po utakmici, rekord jednog trenera u istoriji Bundeslige.

Bundesliga je prva velika evropska liga koja je nastavila takmičenje usred pandemije korona virusa. Prvenstvo je nastavljeno juče, utakmicama 26. kola.

Utakmica se igraju bez publike zbog novog virusa.

Ispred stadiona u Berlinu bilo je mnogo policije, pojavilo se nekoliko navijača, ali su brzo morali da se udalje.

"Nikoga ne puštaju. Uvijek smo ovdje, imamo sezonske karte", rekla je navijačica Uniona Helga Viške.

Samo je 10 novinara moglo da uđe na stadion i izvještava sa utakmice.