[ Beta, Objavila: R.B. ]

BUNDESLIGA 29. 02. 2020. 18:51   >>  18:50 0

BUNDESLIGA

Šest golova Bajerna u pobjedi protiv Hofenhajma

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su danas na gostujućem terenu Hofenhajm sa 6:0, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Bajern je poveo već u drugom minutu golom Serža Gnabrija, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Džošua Kimih. Treći gol postigao je Džošuka Zirkze u 15. minutu, a zatim je dva gola postigao Kutinjo, u 33. i 47. minutu. Konačan rezultat postavio je Leon Gorecka u 62. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 52 boda, četiri više od drugoplasiranog Lajpciga, koji ima utakmicu manje. Hofenhajm je četiri utakmice bez pobjede i zauzima osmo mjesto sa 34 boda.

Borusija iz Dortmunda pobijedila je na svom terenu Frajburg sa 1:0, golom Džejdona Sanča u 15. minutu.

Dortmund je treći na tabeli sa 48 bodova, a Frajburg je poslije drugog vezanog poraza, deveti sa 33 boda.

Majnc je kao domaćin pobijedio Paderbron sa 2:0. Prvi gol postigao je Robin Kvajson u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Karim Onisivo u 37.

Majnc je ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak, sada je 15. na tabeli sa 25 bodova. Paderborn je na posljednjem, 18. mjestu sa 16 bodova.

Borusija Menhengladbah je kao gost pobijedila Augsburg sa 3:2, a večeras igraju još Keln-Šalke.