Beta [ Objavio: O.Z. ]

26. 01. 2020. 17:33   >>  17:51

SERIJA A

Pobjede Parme i Verone

Fudbaleri Parme pobijedili su danas Udineze sa 2:0, u utakmici 21. kola italijanskog prvenstva.

Parma je povela u 19. minutu golom Rikarda Galjola, a pobjedu je obezbijedio Dejan Kuluševski u 34. minutu.

Poslije devete pobjede Parma je sedma na tabeli sa 31 bodom, a Udineze je pretrpio 11. poraz i zauzima 14. mjesto na tabeli sa 24 boda.

Verona je na svom terenu pobijedila Leče sa 3:0.

Prvi gol postigao je Pavel Davidovič u 19. minutu, a prednost je udvostručio Mateo Pesina u 34. Konačan rezultat postavio je Đampaolo Pacini golom iz penala u 87. minutu.

Verona je nastavila niz dobrih rezultata, ima 29 bodova na devetom mjestu na tabeli. Igrači Lečea pretrpjeli su 11. poraz, zauzimaju 17. mjesto na tabeli sa 16 bodova i nalaze se na bod od zone ispadanja.

Sampdorija i Sasuolo odigrali su 0:0, a neriješeno je završena i utakmica Intera i Kaljarija, 1:1.

Večeras igraju Roma-Lacio i Napoli-Juventus.