19. 01. 2020. 20:15 >> 20:17

Liverpulu još jedan derbi, pao i Junajted

Fudbaleri Liverpula pobijedili su večeras na svom terenu Mančester junajted sa 2:0 u 23. kolu Premijer lige.

Strijelci golova za domaći tim bili su Virdžil Van Dajk u 14. minutu i Mohamed Salah u 93.

"Redsi" su do ranog vođstva stigli poslije kornera Trenta Aleksander-Arnolda, kada je Van Dajk glavom šutirao i savladao Davida De Heu.

Nastavak meča nastavljen je u istom ritmu, Liverpul je imao inicijativu i stvarao šanse. Još dva gola postigli su domaći igrači, ali su oba poništena.

Najprije je Roberto Firmino pogodio, ali je gol poništen zbog kontakta s golmanom Junajteda, da bi Đini Vajnaldum bio u ofsajdu prije nego što je pogodio gol.

Do kraja prvog dijela igre "crveni đavoli" imali su dvije prilike za gol, ali je Antoni Marsijal bio neprecizan, a šut Van Bisake zasutavio je Alison Beker.

Drugo poluvrijeme donijelo je po nekoliko prilika za oba tima, ali se rezultat promijenio tek u trećem minutu sudijske nadoknade.

Poslije solo akcije Salah je šutirao po sredini gola i duplirao prednost svog tima.

Liverpul je i dalje na prvoj poziciji na tabeli Premijer lige, sa 64 bodova, dok su "crveni đavoli" na petom mjestu uz 34 boda.

U sljedećem kolu izabranici Jirgena Klopa gostovaće Vulvsima, dok će Junajted na svom terenu igrati protiv Barnlija.