12. 01. 2020. 22:59   >>  22:55

SERIJA A

Juve slavio u Rimu i zauzeo prvo mjesto

Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras na gostujećem terenu Romu sa 2:1 u 19. kolu Serije A.

Golove za "staru damu" postigli su Merih Demiral u 3. i Kristijano Ronaldo u 10. minutu, dok je strijelac za Romu bio Dijego Peroti u 68. minutu.

Samo deset minuta igre bilo je dovoljno Juventusu da dođe do prednosti od dva gola. Najprije je Paulo Dibala centrirao iz slobodnog udarca, loptu je primio Demiral i šutirao u desni ugao za 1:0.

Samo nekoliko minuta kasnije Žordan Veretu je napravio prekršaj, što je rezultiralo sviranjem jedanesterca za Juventus.

Siguran izvođač bio je Ronaldo, koji je duplirao prednost svog tima.

Do kraja prvog dijela igre priliku da smanji zaostatak imao je Lorenco Pelegrini, ali je njegov šut izblokiran.

Drugo poluvrijeme donijelo je veliku šansu za Edina Džeka, ali je fudbaler Rome pogodio stativu.

Tri minuta kasnije uslijedio je novi jedanaesterac, ali ovog puta za igrače Rome. Peroti je šutirao u lijevu stranu i pogodio, te smanjio zaostatak Rome.

Završnica je donijela novo uzbuđenje, najprije je Ronaldo šutirao glavom, ali je lopta završila pored gola. Gonzalo Iguain pogodio je gol Rome, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

I srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov našao se u prilici, šutirao je glavom, ali je golman Juventusa uspio da sačuva svoj gol, te se od samog kraja rezultat nije mijenjao.

"Stara dama" se poslije 19 utakmica nalazi na prvom mjestu, s 48 bodova, dok je Roma na petoj poziciji, uz 35 bodova.

U sljedećem kolu Juventus će dočekati fudbalere Parme, dok će Roma biti domaćin Laciju.