[ Beta, Objavila: R.B. ]

06. 01. 2020. 16:00 >> 16:00

SERIA A

Bolonja i Fiorentina igrale neriješeno

Fudbaleri Fiorentine i Bolonje igralu su danas neriješeno 1:1 u 18. kolu Serije A.

Strijelac gola za Fiorentinu bio je Marko Benasi u 27. minutu, dok je izjednačenje u 94. minutu donio Rikardo Orsolini.

Na samom startu meča viđene su dvije velike prilike za oba tima. Bolonji je poništen gol zbog ofsajda, da bi s druge strane Federiko Kijeza šutirao u donji desni ugao, ali je golman Bolonje uspio da odbrani.

Poslije nekoliko minuta Benasi je šutirao s ivice šesnaesterca u donji lijevi ugao i pogodio za prednost svoje ekipe.

Prvih nekoliko minuta drugog dijela igre donijela su ponovo dvije šanse i na jednoj i na drugoj strani, šutirali su Nikola Sansone i Pol Lirola, ali se rezultat se nije mijenjao u regularnom dijelu meča.

U zaustavnom vremenu slobodan udarac izveo je Orsolini, koji je bio precizan i donio novi bod svojoj ekipi.

Fudbaleri Bolonje sada zauzimaju desetu poziciju s 23 boda, dok je Fiorentina na 15. mjestu s 18 bodova.

U sljedećem, 19. kolu Fiorentina će igrati protiv Napolija, dok će Bolonja ugostiti Veronu.