[ Objavio: O. Z. ]

FA KUP 05. 01. 2020. 17:37   >>  20:21 0

FA KUP

Čelsi lagano do 2. kola, Totenham opet razočarao

Ekipa Čelsija savladala je Notingem Forest u meču 1. kola engleskog FA kupa rezultatom 2:0, dok je Totenham kao gost samo remizirao protiv Midlsbroa, pa će morati da igra ponovljeni meč na svom terenu.

Čelsi je do pobjede stigao golovima u prvom poluvremenu u kojem su Odoi i Barkli pogađali za Plavce, a zahvaljujući sigurnom vodstvu ekipa Franka Lamparda u nastavku je mirno kontrolisala prednost i na kraju stigla do pobjede.

U četvrto kolo plasirao se i Liverpul, koji je golom Kertisa Džonsa u 71. minutu pobedio gradskog rivala Everton.

Pobjedu je upisao i Šefild junajted koji je sa 2:1 bio bolji od AFC Fajldea na svom terenu.

Iznenađenje dana svakako je poraz Kristal Palasa na svom terenu od Derbija rezultatom 1:0.

Bivši kapiten Mančester junajteda i Engleske Vejn Runi predvodio je drugoligaša Derbi do najvećeg iznenaženja u današnjim utakmicama FA kupa i pobjede nad premijerligašem.

Jedini gol postigao je Kris Martin u 32. minutu.

Totenhem će morati ponovo da igra protiv Midlsboroa, pošto je utakmica završena 1:1. Domaći su poveli u 50. minutu golom Ešlija Flečera, a londonski klub izjednačio je preko Lukasa Moure u 61. minutu.

U terminu od 15:00 sati remizirali su još Bristol i Koventri (2:2), dok su pobjedu na gostujućem terenu ostvarili Northampton protiv Bartona sa 4:2, VBA protiv Čarltona sa 1:0 i Barnsli protiv Krua sa 3:1.

U posljedjem meču, KPR je bio ubjedljiv protiv Svonsija sa 5:1 na svom terenu.