08. 12. 2019. 20:22   >>  20:29

PREMIJER LIGA

Lesteru osmi trijumf zaredom, remi Vulvsa

Fudbaleri Lestera pobijedili su ekipu Aston Vile sa 4:1, u utakmici 16. kola Premijer lige.

"Lisice" su ostvarile osmu pobjedu zaredom u Premijer ligi.

Vardi je postigao prvi gol na utakmici iskoristivši odličan pas Iheanaća u 20. minutu, a Iheanaćo je nagradio sebe u 41. kada su gosti povisili na 0:2.

Vila je bila u nokdaunu, ali je uspjela da dođe do gola, i to u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, poslije dosta konfuzije.

Ipak, šanse su nastavile da se ređaju za "lisice". U 49. minutu Džoni Evans je iskoristio savršen centaršut Madisona, a drugi gol na meču u 75. postigao Vardi.

Fudbaleri Noriča izgubili su na svom tereno od Šefilda sa 2:1.

Norič je poveo u 27. minutu poslije odličnog šuta Tetija i sa minimalnom prednošću se otišlo na poluvrijeme.

Šefild nije dominirao u nastavku, ali je koristio svoje šanse, te za samo tri minuta došao do velikog preokreta, golovima Stivensa i Baldoka.

Fudbaleri Njukasla pobijedili su kod kuće ekipu Sautemptona sa 2:1.

"Sveci"  su do gola došli u 52. minutu kada je mrežu domaćina zatresao Dani Ings.

Njukasl je uspio da dođe do izjednačenja trećim golom u tri utakmice Šelvija u 68. minutu, a do potpunog preokreta u 88. preko štopera Fernandesa.

Fudbaleri Brajtona odigrali su na domaćem terenu neriješeno sa Vulverhempton 2:2.

Gosti su do prednosti stigli u 28. minutu, kada je Himenes ostavio upotrebljivu loptu za Žotu, koji je mirno realizovao šansu.

Izjednačenje je stiglo u 34. minutu, preko Nila Mopeja, a svega dva minuta kasnije Dejvi Proper je donio potpuni preokret.

Novo vraćanje na početak se dogodilo u 44. minutu, pošto je Žota postigao svoj drugi pogodak.