[ Mina ]

05. 12. 2019. 21:02 >> 22:58

RUDAR UBJEDLJIV

Budućnost na plus 3, Grbalj zaustavio Sutjesku

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Iskre iz Danilovgrada 1:0, u posljednjem meču 18. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Odlučujući pogodak, za 12. pobjedu ove sezone, postigao je Draško Božović u 70. minutu iz jedanaesterca.

Sutjeska je u Radanovićima igrala protiv Grblja neriješeno 1:1.

Zvanični šampion poveo je golom Boža Markovića u 52. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, tri minuta kasnije, Boban Đorđević.

Zeta je u Golubovcima savladala OFK Titograd 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Đorđije Vukčević u 74. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu gradskih rivala Koma i Podgorice, koji su na Zlatici igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Gorana Vujovića u 4. minutu.

Bod ekipi iz Donje Gorice donio je Šaleta Kordić u 70. minutu.

Pobjedu u gostima ostvario je Rudar, koji je slavio protiv Petrovca 4:1.

Pljevaljski tim do pobjede vodili su Marko Krasić u 20. iz jedanaesterca, Ivan Racković u 40, Vule Vujačić 85. i Blažo Rajović autogolom u 89. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Boris Kopitović u 55. minutu.

Budućnost, nakon 18. kola, sa utakmicom manje zauzima čelnu poziciju na tabeli sa 38 bodova.

Sutjeska je je druga sa 35, Iskra je treća sa 32, a četvrta Zeta sa 28 bodova.

Trofej Radija CG: Đorđević na čelu

Fudbaler Grblja, Boban Đorđević sa osam postignutih golova zauzima čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje postigli su Marko Ćetković iz Sutjeske i
Boris Kopitović iz Petrovca, dok su se po šest puta u listu strijelaca upisali Sava Gardašević iz Koma, Damir Kojašević iz Sutjeske, Velizar Janketić iz Rudara, Igor Ivanović i Draško Božović iz Budućnosti i Goran Vujović iz Koma.

Po pet pogodaka postigli su Milan Đurišić iz Iskre, Jovan Vujović iz Podgorice, Božo Marković iz Sutjeske i Vule Vujačić iz Rudara.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih pet golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović, igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.