28. 11. 2019. 19:28 >> 23:18

LIGA EVROPE

Astana "srušila" Junajted, Partizan ispustio dva gola

Fudbaleri Astane upisali su prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Lige Evopa, pošto su na svom terenu slavili protiv Mančester junajteda sa 2:1, u utakmici petog kola Grupe L.

Mančester junajted je poveo u desetom minutu golom Džesija Lingarda, ali je Astana u dugom poluvremenu preokrenula rezultat. Prvo je u 55. minutu na 1:1 izjednačio Dmitrij Šmoko, da bi potom u 62. minutu mrežu svoje ekipe pogodio Dišon Bernard.

Junajted je prvi na tabeli sa deset bodova, dok je Astana posljednja sa tri.

Fudbaleri Partizana i AZ Alknara odigrali su u Hagu neriješeno 2:2.

Partizan je ovim remijem ostao bez šanse da se u posljednjem kolu bori za plasman u drugu fazu Lige Evropa. Crno-bijeli su treći na tabeli sa pet bodova, odnosno imaju četiri manje od Alkmara, a pet od Mančester junajteda.

Strelci za Partizan na večerašnjem meču bili su Takuma Asano u 16. i Sejduba Suma u 27. minutu, dok je golove za AZ Almar postigao Fredi Drujf u 88. i 92. minutu.

U posljednjem kolu, Partizan dočekuje Astanu, a AZ Alkmar gostuje Junajtedu.

U terminu od 16.50 odigrana su i dva meča u Grupi C - Krasnodar je na svom terenu pobijedio Bazel sa 1:0, a istim rezultatom slavio je Hetafe u gostima protiv Trabzonspora. Bazel je prvi na tabeli Grupe C sa deset bodova, po devet imaju Hetafe i Krasnodar, dok je Trabzonspor ostao na jednom osvojenom bodu.