rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

REMI ESPANJOLA U HETAFEA 24. 11. 2019. 17:13   >>  18:55 0

REMI ESPANJOLA U HETAFEA

Atletik Bilbao pobijedio Osasunu

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobijedili su danas na gostujućem terenu Osasunu sa 2:1, u utakmici 14. kola španskog prvenstva.

Atletik je poveo golom Injakija Vilijamsa u 21. minutu, a izjednačio je Luis Ezekelj Avila u 76. Tri minuta kasnije pobjedu Atletiku donio je Kenan Kodro.

Klub iz Bilbaa je ostvario šestu pobjedu u Primeri i sa 23 boda zauzima peto mjesto.

Osasuna je posljednje dvije utakmice bez pobjede i 11. je na tabeli sa 19 bodova.

Alaves je pobijedio na gostujućem terenu Eibar sa 2:0.

Oba gola postigao je Hoselu, u 85. minutu i prvom minutu nadoknade vremena.

Alaves je ostvario drugu uzastopnu pobjedu, ukupno petu u ligi i zauzima 13. mjesto na tabeli sa 18 bodova.

Eibar je pretrpio drugi uzastopni poraz, ukupno sedmi i zauzima 16. mjesto sa 15 bodova.

U prvom današnjem meču, Espanjol i Hetafe odigrali su neriješeno 1:1.

Hetafe je poveo u trećem minutu, a gol je postigao Haime Mata. Bod domaćima doneo je Vu Lej golom u 45. minutu.

Hetafe je šesti na tabeli sa 21 bodom, a Espanjol sa devet bodova zauzima pretposljednje 19. mjesto na tabeli.