22. 11. 2019. 22:48 >> 22:47

BUNDESLIGA

Borusija izvukla bod protiv Paderborna

Fudbaleri Borusije Dortmund i Paderborna igrali su večeras neriješeno 3:3 u prvoj utakmici 12. kola njemačke Bundeslige.

Paderborn je bio na pragu trijumfa, s obzirom na to da je poslije prvog poluvremena imao prednost od tri gola, a i u sudijskoj nadoknadi vremena ispustio je trijumf.

Gosti su poveli golovima Sterlija Mambe u petom i 37. minutu, kao i Gerita Holtmana u 43.

Borusija Dortmund u drugom dijelu bila je znatno bolji rival, a do izjednačenja su došli u sudijskoj nadoknadi vremena.

Prvo je zaostatak smanjio Džejdon Sančo u 47. minutu, da bi Aksel Vitsel u 84. doveo Borusiju do 2:3, a konača rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je Marko Rojs.

Borusija poslije večerašnjeg remija zauzima peta sa 20 bodova, dok je Paderborn 18. sa pet.