19. 11. 2019. 19:50 >> 19:59
4

DRUGI TRIJUMF U 2019.

"Sokoli" pobijedili Bjelorusiju

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici Bjelorusiju sa 2:0 (2:0), u prijateljskom meču na kraju ciklusa i tako došla do tek drugog trijumfa ostvarenog u 2019.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića povela je golom Stefana Mugoše u 9. minutu.

Na 2:0 povisio je Sead Hakšabanović, nakon dodavanja Marka Vešovića.

Priliku da poveća prednost imao je Igor Vujačić u 21. minutu, ali je njegov udarac glavom zaustavio bjeloruski golman Sergej Černik.

U šansi je bio i Hakšabanović u 28. minutu, ali je šutirao preko gola.

Mugoša je u samom finišu imao veliku šansu, nakon dva efektna driblinga, ali je bjeloruski golman bio siguran, kao i minut kasnije nakon šuta Branislava Janković sa oko 20 metara.

Na početku utakmice šansu je imala Bjelorusije, Vitalij Lisaković je bio sam ispred crnogorskog gola, ali je Vujačić uspio da ga izblokira.

90+2 Kraj meča!

74' Nove izmjene kod "sokola". Jovović  ulazi umjesto povrijeđenog Hočka, dok Bulatović mijenja Hakšabanovića.

73' Povreda Hočka 9 minuta nakon što je ušao u igru.

72' Nove izmjene u našoj reprezentaciji. Bećiraj umjesto Mugoše, a Lagator zamijenio Kojaševića.

63' Hadžibegić pripremio dvije izmjene. Hočko i Kopitović ulaze umjesto Vukčevića i Simića.

46' Počinje drugo poluvrijeme. Gosti kreću sa centra.

45'+1 Kraj prvog poluvremena.

45' Velika šansa Mugoše. Nakon što je driblinzima prošao dva protivnička igrača, izbio je sam ispred Čermika, ali golman Bjelorusije je odlično reagovao.

28' Novi pokušaj Crne Gore. Hakšabanović je šutnuo preko golana centaršut Boljevića sa desne strane.

21' Velika šansa za naše. Odličan pokušaj Vujačića na ubačaj iz kornera, ali Čermik bravurom spašava svoju mrežu

14' GOOOL - 2:0. Hakšabanović duplira prednost na asistenciju Vešovića. Najmlađi član naše reprezentacije postigao je prvi pogodak u crvenom dresu.

9' GOOOL - 1:0. Mugoša je nakon centaršuta glavom matirao golmana Bjelorusije.

1' Prvi napad i odmah velika šansa za goste, ali na sreću po naše, Vujačić je uspio da zaustavi Lisakoviča.

1' Utakmica je počela. Naši kreću sa centra.

Crna Gora: Šarkić - Raspopović, Simić, Vujačić, Vešović - Janković, Vukčević - Boljević, Kojašević, Hakšabanović - Mugoša.

Bjelorusija: Černik - Veretilo, Martinovič, Sačivko, Poljakov - Skaviš, Kisljak, Jablonski, Staševič - Lisakovič, Dragun.

Stadion: Pod Goricom (oko 1.000 gledalaca)

Sudija: Trastin Kan (Malta)