14. 11. 2019. 22:33 >> 07:29
32

ENGLEZI UBJEDLJIVI

Debakl na Vembliju, sedam golova u mreži

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pretpjela je ubjedljiv poraz večeras u Londonu, u posljednjoj utakmici u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. "Sokoli" nijesu mogli da se nose sa Engleskom koja je dokazala da je u ovom trenutku jedna od najboljih selekcija svijeta i slavila sa ubjedljivih 7:0 (5:0).

Crnogorska selekcija upisala je peti poraz, a kvalifikacije je završila bez pobjede.

Englezi su pobjedom u duelu sa „sokolima“ ovjerili plasman na završni turnir Evropskog prvenstva kao prvoplasirana reprezentacija grupe A. Ujedno, „godrdi Albion“ je trijumfom obillježio veliki jubilej – Englezi su odgirali hiljaditi meč u istoriji nacionalnog tima i prva su selekcija koja je došla do četvorocifrenog broja odgiranih mečeva.

„Gordi Albion“ je do prednosti na jubilarnoj hiljaditoj utakmici preko Okslejd Čemberlejna – vezista domaćih pogodio je sa desetak metara iskosa sa desne strane. Osam minuta kasnije kapiten Engleske iskoristio je ubacivanje iz prekida i udarcem glavom duplirao prednost Engleza.

Kapiten „Albiona“ tri minuta kasnije po drugi put je, novim udarcem glavom, još jednom zatresao mrežu našeg tima.

„Sokoli“ su imali priliku da smanje zaostatak za rivalom u 27. minutu, ali je Pikford bravuroznom intervencijom zaustavio pokušaj Simića nakon kornera. Na prijetnju našeg tima Englezi su odgovorili pogotkom Rašforda na isteku pola sata igre, da bi u 37. minutu Kejn kompletirao het-trik.

U finišu prvog dijela „sokoli“ su imali još jednu veliku priliku – kapiten Bećiraj je izašao sam ispred Pikforda ali je engleski čuvar mreže još jednom odlično intervenisao i sačuvao svoj gol.

Nakon 20. minut igre u nastavku Englezi su došli do novog pogotka – Šofranac je zatresao sopstvenu mrežu, da bi u 84. minutu Abraham postavio konačan rezultat susreta.

U drugom meču te grupe Češka je u Plzenu pobijedila Kosovo i kao drugoplasirana izborila šampionat Evrope.

TOK MEČA:

KRAJ MEČA. Ubjedljiv poraz naše reprezentacije u posljednjem meču kvalifikacija...

84' Englezi stižu i do 7. gola.

Strijelac je rezervista Ejbraham na asistenciju Sanča. To je prvi gol napadača Čelsija za nacionalni tim, u njegovom četvrtom nastupu.

81' Aleksander-Arnold je šutirao sa distance, ali je njegov udarac izblokiran i lopta je stigla do Mijatovića.

74' Treća izmjena i u našoj selekciji. Aleksandar Boljević ulazi u igru umjesto Hakšabanovića.

70' Posljednja izmjena Sautgejta. Liverpulov Džo Gomez mijenja Mejsona Maunta, igrača Čelsija.

69' Ponovo gužva pred našim golom, ali nije se snašao Rašford.

66' Prvi gol u nastavku i Engleska vodi 6:0.

Nespretna intervencija i autogol Aleksandra Šofranca.

65' Druga izmjena u našoj selekciji. Vladimir Jovović se seli na klupu, mijenja ga Branislav Janković.

56' Dvostruka izmjena kod domaćina.

Teren napuštaju strijelac prvog gola Okslejd-Čembreln i trostruki strijelac Kejn, umjesto njih u igri su mladi Madison iz Lestera i Ejbraham iz Čelsija.

55' Poništen gol Englezima zbog ofsajda. Mijatović je odbranio udarac Kejna, lopta je došla do Maunta, ali napadač Čelsija je bio u nedozvoljenoj poziciji.

50' Lopta je konstantno na našoj polovini, ali nema velikih uzbuđenja.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Selektor Faruk Hadžibegić napravio je izmjenu u odbrani tokom pauze. Igrač Rijeke Momčilo Raspopović je zamijenio Rista Radunovića.

U engleskoj selekciji, očekivano, nema promjena.

Kraj prvog poluvremena.

Očajnih 45 minuta za našu reprezentaciju. Čak pet primljenih golova za 45 minuta, najviše zahvaljujući greškama u odbrani.

Okslejd-Čembreln je načeo našu mrežu u 11. minutu, da bi Kejn potom upisao het-trik, a jedan gol djelo je Rašforda.

Crna Gora je imala dvije šanse. Simić je u 27. minutu šutirao glavom, a Pikford odbranio, a stoprocentnu šansu propustio je Bećiraj koji je bio "oči u oči" sa engleskim golmanom.

43' Rašford je šutrao sa 16 metara, a lopta je zakačila jednog od našeg igrača  otišla u korner.

40' Stopostotna prilika za Bećiraja da smanji prednost Engleske. Naš napadač je izašao sam pred Pikforda nakon jedne duge lopte, ali loše je šutirao, pravo u engleskog golmana.

37' "Sokoli" pred debaklom. Nije ni kraj poluvremena, već pet golova u mreži.

Kejn je upisao het-trik nakon još jedne katastrofalne reakcije naše odbrane.

32' Spašava Mijatović nakon udarca Rašforda. Ponovo je pogriješila odbrana, Simić je izgubio loptu nakon čega je uslijedila munjevita akcija engleskih fudbalera.

30' Novi gol - 4:0.

Mijatović je odbranio udarac Mekgvajera nakon centaršuta s lijeve strane, ali lopta se odbila do Rašforda koji bez problema trese mrežu.

27' Prva prilika za naš tim. Simić je šutrao nakon prekida, ali golman Pikford je uspio da interveniše.

24' Crna Gora prima i treći gol.

Ponovo je bio zaboravljen Kejn i ponovo je glavom zatresao mrežu našeg golmana Mijatovića.

18' Albion duplira vođstvo - 2:0, strijelac je Kejn.

Napadač Totenhema bio je zaboravljen na ivici peterca nakon ubacivanja iz slobodnog udarca, što je on iskoristio da postigne svoj 4. gol u kvalifikacijama, ukupno 29. u dresu reprezentacije.

17' Mijatović opet dobro interveniše. Sada nakon udarca Markusa Rašforda nakon odlične kontre.

16' Korner za Crnu Goru, ali odbrana Albiona dobro interveniše nakon ubacivanja Hakšabanovića.

14' Nova velika šansa za Engleze, Mijatović brani zicer Mauntu.

13' Domaćin je tražio penal, Kejn je pokušao glavom a intervenisaao Šofranac. Englezi tvrde da je lopta udarila u ruku defanzivca Sutjeske.

11' Engleska vodi 1:0.

Već u 11. minutu naša odbrana je popustila. Strijelac je Fudbaler Liverpula Okslejd-Čembreln, koji je oštrim udarcem pogodio "malu mrežu".

6' Velika šansa za Engleze. Sančo je ubacio za Kejna, ali mu je Šofranac skinuo loptu s noge, nakon čega ju je izbacio Mijatović.

2' Bećiraj je probao svoj udaraca sa 20 metara, ali izblokirao ga je Stouns.

1' Utakmica na Vembliju je počela.

Englezi pripremaju spektakl na Vembliju. Reprezentacija igra 1000. utakmicu, a gost Albionu na proslavi jubileja je Crna Gora, u utakmici kvalifikacija za Euro 2020.

Engleska je u prvih šest mečeva u našoj kvalifikacionoj grupu postigla 26 golova, dok naša selekcija četiri posljednja meča bila bez pogotka.

"Sokoli" su ranije ostali bez šansi za plasman na šampionat Evrope i želja je da večeras ostave što bolji utisak.

S obzirom na kvalitet rivala, sve osim ubjedljivog poraza zadovoljio bi stručni štab.

Selektor Faruk Hadžibegić počinje meč sa vrlo defanzivnom formacijom.

Mijatović - Vešović, Šofranac, Simić, Radunović - Lagator, Hočko, Vukčević - Jovović, Hakšabanović - Bećiraj (kapiten).

Garet Sautgejt je odabrao najmlađu startnu postavu Engleske još od 1959.

Pikford – Aleksander-Arnold, Stouns, Megvajer, Čilvel – Vinks, Sančo, Okslejd-Čembreln – Maunt, Rašford, Kejn.