05. 11. 2019. 22:54 >> 23:24

LIGA ŠAMPIONA

Čelsi od 1:4 do 4:4, veliki preokret Borusije

Dva spektakularna meča viđena su večeras u Ligi šampiona - Ajaks je protiv Čelsija u Londonu vodio 4:1, a onda je u jednom napadu dobio dva crvena kartona, da bi na kraju jedva izvukao bod 4:4. U Dortmundu, Borusija je preokrenula protiv Intera 3:2, iako je na poluvremenu gubila 2:0.

Već u prvih pet minuta na "Stamford Bridžu" viđen je po gol na obje strane. Ajaks se potom razigrao i na krilima Zijeha stigao do ubjedljvih 4:1. A onda u jednom napadu raspad sistem u taboru "kopljanika" - u 68. minutu kod vođsta 4:2, gosti su zaradili dva crvena kartona (Veltman i Blind) i napravili penal.

Čelsi je brzo to kaznio i izjednačio na 4:4. "Plavci" su u posljednjih 15 minuta napravili opsadu gola, ali je Ajaks izdržao...

U istoj grupi, Valensija je savladala Lil 4:1.

Čelsi, Ajaks i Valensija imaju po sedam bodova.

Inter je golovima Vesina i Lautara utišao Dortmund u prvom dijelu. A onda je domaćin u drugih 45 minuta odigrao kao u transu i stigao do preokreta 3:2, uz dva gola Hakimija.

Borusija sada ima sedam bodova, tri više od Intera, koji ima bolji međusobni skor. Barsa je lider sa osam.

Branilac trofeja, Liverpul pobijedio je pred svojim navijačima belgijski Genk 2:1.

U drugom meču te grupe Napoli i Salcburg igrali su 1:1. Haland je nastavio da rešeta i sedmim golom u elitnom takmičenju doveo goste u vođstvo, a remi je potpisao Lozano.

Liverpul je tako preuzeo prvo mjesto sa devet bodova, Napoli ima osam, a Salcburg četiri boda.

U G grupi, Lajpcig je u Sankt Petersburgu savladao Zenit 2:0, dok je Lion slavio protiv Benfike 3:1.  Njemački tim je lider sa devet poena, dva više do Liona, Zenit ima četiri.

Grupa E

Liverpul - Genk 2:1
Vajnaldum 14, Okslejd-Čembrlen 53. - Samata 41.

Napoli - Salcburg 1:1 kraj
Lozano 45. - Haland 11. (penal)

Grupa F

Borusija Dortmund - Inter 3:2
Hakimi 51, 77, Brand 64. - Lautaro 5, Vesino 40.

Barselona - Slavija 0:0

Grupa G

Lion - Benfika 3:1
Andersen 4, Depaj 33, Traore 89. - Seferović 76. (penal)

Zenit - Lajpcig 0:2
Deme 45, Sabicer 63.

Grupa H

Čelsi - Ajaks 4:4
Žoržinjo 5. (penal), 71. (penal), Aspilikueta 63, Džejms 74. - Promes 2, 20, Kepa 35. (autogol), Van de Bek 55.

Valensija - Lil 4:1
Pareho 66. (penal), Valjeho 82, Kondogbija 84, Tores 90. - Osimhen 25.