[ Objavio: O.Z. ]

02. 11. 2019. 18:19   >>  18:33

PREOKRET U VALENSIJI

Levante šokirao Barsu

Levante je nakom preokreta stigao do velike pobjede nad Barselonom 3:1 (0:1) i nanio Kataloncima treći poraz ove sezone u domaćem šampionatu.

Barsa je vodila nakon prvih 45 minuta golom Lea Mesija iz penala, što je bio njegov jubilarni 500. gol u karijeri postignut lijevom nogom, piše Sport klub.

U nastavku, uslijedio je preokret domaćih, a sve je počelo kada je Kampanja u 61. minutu na najbolji način završio brzu akciju koju su izveli njegovi igrači nakon što je Barsa izgubila loptu na svojoj polovini.

Samo dva minuta kasnije, novi šok za izabranike Ernesta Valverdea. Borha Majoral, dijete Real Madrida, uputio je sjajan šut sa nekih 18 metara i savladao Ter Štegena.

Već u 68. minutu Levante stiže do velikih 3:1, Nemanja Radoja je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je zakačila Busketsa, prevarila Ter Štegena i završila u mreži.

Barseloni je u 74. minutu poništen gol koji je Leo Mesi postigao nakon duplog pasa sa Grizmanom, i to zbog ofsajda.

Barselona je prekinula niz od sedam pobJeda, pretrpela treći poraz u ligi i prva je na tabeli sa 22 boda. Barselonu može da pretekne Real Madrid, ako večeras pobedi Betis. Real ima 21 bod.

TakoĐe, aktuelnog šampiona mogli bi da preteknu Atletiko Madrid i Sevilja, koji takoĐe igraju večeras, a imaju po 20 bodova.

Ranije danas Valensija je kao gost pobIJedila Espanjol sa 2:1.