(B92)

KVALIFIKACIJE ZA EURO 12. 10. 2019. 22:57   >>  23:04 0

KVALIFIKACIJE ZA EURO

Italija sigurna, Španija ispustila pobjedu

Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se na Evropsko prvenstvo naredne godine, pobjedom nad Grčkom 2:0, koju su ostvarili kao domaćini.

Dugo su se Italijani mučili da dođu do prednosti i to se konačno dogodilo u 63. minutu poslije jedanaesterca.

Nakon šuta sa lijeve strane lopta je pogodila Buhalakisa u ruku, sudija je pokazao je na 11 metara, a Žoržinjo sigurno izveo penal.

Italija je pobjedu potvrdila golom Bernardeskija u 78. minutu

"Azuri" su zabilježili i sedmu pobjedu u isto toliko mečeva i ubjedljivo su na čelu grupe.

U istoj grupi, neriješeno su odigrali i Lihtenštaj i Jermenija 1:1.

Gosti su poveli u 19. minutu preko Tigrana Barsegjana, da bi domaćin do boda stigao u 72. minutu pogotkom Janika Frika.

U F grupi, večeras su odigrane dvije utakmice.

Švedska je kao gost slavila na Malti sa 4:0 i izbila na drugo mjesto u grupi poslije sedam odigranih kola.

Markus Danijelson je u 11. minutu postigao vodeći gol, da bi potom Sebastijan Larson u 58. minutu pogodio iz penala za 0:2.

On je još jednom, takođe sa penala, i to u 71. minutu postigao gol za Šveđane, ali je pet minuta ranije Andrej Aguis postigao treći gol na utakmici.

Španija je gostovala na "Ulevi" stadionu u Oslu i činilo se da će stići i do sedme pobjede u isto toliko mečeva, ali je Norveška u posljednji čas stigla do boda (1:1).

Španci su poveli u 47. minutu odličnim udarcem Saula Nigeza sa 20 metara, da bi u drugom minutu nadoknade bio dosuđen penal za domaćina koji je Džošua King pretvorio u konačnih 1:1.