0.7 °C

PRIMERA 06. 10. 2019. 23:19   >>  23:53 0

PRIMERA

Barsa se popela na drugo mjesto

Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras na svom terenu Sevilju sa 4:0, u utakmici osmog kola španskog prvenstva i popeli se na drugo mjesto na tabeli.

Domaći su poveli u 27. minutu golom Luisa Suaresa, a prednost je udvostručio Arturo Vidal u 32. Tri minuta kasnije treći gol postigao je Osman Dembele, a konačan rezultat postavio je Lionel Mesi u 78. minutu.

Barselona je utakmicu završila sa devetoricom igrača, pošto je Ronald Arauho dobio crveni karton u 87. minutu, a Dembele je isključen u 88.

Barselona je poslije treće uzastopne pobjede, ukupno pete u prvenstvu, druga na tabeli sa 16 bodova, dva manje od Real Madrida.

Sevilja je pretrpjela treći poraz u posljednje četiri utakmice i šesta je na tabeli sa 13 bodova.

Ranije danas Hetafe je kao gost pobijedio Real Sosijedad sa 2:1, Majorka je pobijedila Espanjol sa 2:0, Selta je pobijedila Atletik Bilbao sa 1:0, dok su Valjadolid i Atletiko Madrid odigrali neriješeno, 0:0.