[ Objavio: O.Z. ]

05. 10. 2019. 18:05   >>  18:06

LESTER UMALO ODOLIO

Liverpul u nadnoknadi sačuvao maksimalan učinak

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Lester na Enfildu u osmom kolu Premijer lige rezultatom 2:1, zahvaljujući pogotku Džejmsa Milnera iz penala u 93. minutu.

U jednom od posljednjih napada, Sadio Mane je iskoristio grešku odbrane Lestera i golmana Šmajhela, došao do lopte u petercu, gdje ga je oborio Olbrajton.

Sudija Kris Kavano je odmah pokazao na bijelu tačku, a potom je potvrdu dobio iz VAR sobe.

Može se reći i da su Crveni zasluženo došli do trijumfa, pošto su od prvog minuta bili bolji rival i stvorili veliki broj prilika, dok je Lester iz prvog šuta u okvir gola, a ukupno drugog na meču, u 80. minutu došao do pogotka, piše Sport klub.

Šampion Evrope je tim trijumfom sačuvao stoprocentan učinak u prvenstvu i sad je lider sa 24 boda.

Aston Vila je na gostovanju deklasirala Norič sa 5:1. Dvostruki strijelac bio je Vesli u prvih pola sata meča, dok su domaćina dotukli Greliš, Huriane i Daglas Luiz.

Tek dva minuta prije kraja Josip Drmić je postigao počasni pogodak za "kanarince".

Barnli je pogotkom Hendrika u 72. minutu nadigrao Everton, dok su Voftord i Šefild junajted remizirali bez golova.