[ Objavio: O.Z. ]

IZNENAĐENJE U MINHENU 05. 10. 2019. 17:57   >>  18:08 0

IZNENAĐENJE U MINHENU

Poraz Bajerna, Dortmundu i Lajpcigu po bod

Bajern je u 7. kolu Bundeslige na Alijanc Areni dočekao Hofenhajm i upisao prvi poraz ove sezone.

Ekipa Nika Kovača je samo prije nekoliko dana upisala pobjedu od čak 7:2 protiv Totenhama u Ligi šamopiona, ali nije nastavila sa sjajnom formom.

Nije sve krenulo po planovima za Bavarce koji su dominirali u prvom poluvremenu, ali nijesu uspjeli da postignu gol, a gosti su također imali svoje šanse.

U nastavku se situacija dodatno zakomplikovala kada je u 54. minutu Toliso izgubio loptu na nekih 30-35 metara, a Adamjan je na kraju postigao gol za 0:1.

Bavarci su nakon toga krenuli u totalnu ofanzivu i stigli do izjednačenja u 72. minutu kada je Robert Levandovski na asistenciju Milera glavom pogodio za 1:1.

Činilo se da Bajern ide prema preokretu, ali je u 79. minutu uslijedio novi šok kada je Adamjan postigao i svoj drugi gol za vođstvo gostiju od 2:1.

Iako su domaći pokušavali da stignu do drugog gola, u tome nijesu uspjeli pa su gosti odnijeli puni plijen.

Borusija Dortmund je na gostovanju Frajburgu odigrala 2:2.

Ekipa Lusijena Favra je povela u 20. minutu kada je Vitsel sjajno iz voleja pogodio za 1:0, a domaći su u 54. minuti izjednačili nakon što je Voldšmit takođe postigao sjajan gol za 1:1.

U 67. minutu Hakimi je pogodio za vođstvo Borusije od 2:1, a kada se činilo da bi gosti mogli da stignu do sva tri boda, Akanji je u 89. minuti postigao autogol za konačnih 2:2.

Bajer Leverkusen je ugostio Lajpcig i odigrao 1:1. Domaći su poveli golom Volanda u 66. minutu, a gosti su do izjednačenja stigli u 78. minuti kada je Nkunku pogodio za 1:1.

Paderborn je ugostio Majnc u nadi da stigne do prve pobjede u ovoj sezoni, ali je na kraju upisao poraz rezultatom 2:1.

Bajern je i dalje prvi sa 14 bodova. Lajpcig ima bod manje  na drugom mjestu, dok je Borusija Dortmund osma sa 11 bodova.