02. 10. 2019. 22:52   >>  23:18

AJAKS UBJEDLJIV

Preokret Barse, Liverpul jedva izašao na kraj sa Salcburgom

Fudbaleri Barselone savladali su Inter na "Nou Kampu" 2:1, dok je Liverpul jedva izašao na kraj sa Salcburgom na "Enfildu" 4:3, u mečevima drugog kola Lige šampiona.

Inter je već u trećem miunut poveo preko Lautara Martinesa, a do kraja prvog dijela propustio još dvije dobre šanse.

U nastavku je Luis Suarez sa dvije majstorije presudio "neroazurima". Prvo je sa ivice kaznenog prostora uhvatio volej i pogodio donji desni ugao, da bi u finišu krunisao sjajnu akciju ia asistenciju Mesija.

Liverpul je umalo od gotovo napravio veresiju.

Domaćin je poveo pogotkom Sadija Manea u devetom minutu, da bi na 2:0 povisio Endi Robertson u 25. Ekipa Jirgena Klopa do tri gola prednosti stigla je u 36. minutu golom Mohameda Salaha.

Salcburg je do poluvremena uspio da smanji zaostatak golom Hvang Hi-Čana u 39, da bi drugi dio meča donio dosta neizvjesnosti poslije goloa Takumija Minamina u 56.

Izjednačenje Salcbugru donio je Erling Haland u 60, ali je Liverpul drugi pogotkom Salaha u 69. došao do trijumfa.

Ajaks je bio ubjedljiv u Valensiji 3:0, a redom su pogađali Zijeh, Promes i Van de Bek.

Čelsi slavio na gostovanju Lilu 2:1, dok je Zenit nadigrao Benfiku 3:1.