Beta [ Objavio: O.Z. ]

22. 09. 2019. 20:03 >> 20:05

161. SRPSKI VJEČITI DERBI

Partizan pobijedio Zvezdu, primakao se na bod

Fudbaleri Partizana pobijedili su danas na svom terenu Crvenu zvezdu sa 2:0, u devetom kolu Super lige Srbije.

Strijelci na stadionu u Humskoj bili su Sejduba Suma u 83. i Zoran Tošić u 90. minutu.

Partizan sada ima 17 bodova, jedan manje od Crvene zvezde.

Partizan je zasluženo pobijedio, iako nije bilo mnogo velikih prilika u 161. "vječitom" derbiju. Zvezda je imala jedinu priliku u 89. minutu, kada se Marko Marin dobro oslobodio čuvara, ali je šutirao preko gola Vladimira Stojkovića.

Do prvog gola je viđena samo jedna ozbiljna prilika, kada je napadač Partizana Umar Sadik izašao sam ispred gola Zvezde, ali je Milan Borjan odbranio.

Vodeći gol postigao je Suma lijepim udarcem sa 18 metara.

Zvezda je u nadoknadi ostala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Miloš Vulić, a Partizan je potom golom Tošića, na dobro dodavanje Rajka Brežančića, postavio konačan rezultat.

Sudija je u drugom poluvremenu na nekoliko minuta prekinuo utakmicu zbog uvredljivog transparenta istaknutog na južnoj tribini, a na račun predsjednika Fudbalskog saveza Srbije Slaviše Kokeze.