[ Izvor: Beta, Objavila: M.M.Lj. ]

25. 08. 2019. 17:58 >> 20:15

BUNDESLIGA

Lajpcig i Volfsburg maksimalni nakon 2. kola

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su danas Ajntraht sa 2:1, u drugom kolu Bundeslige.

Strijelci su bili Timo Verner u 10. i Jusuf Poulsen u 80. minutu. Gol za Ajntraht u 89. dao je Gonsalo Pasiensija.

Lajpcig je ostvario i drugu pobjedu ove sezone u njemačkom prvenstvu.

Frankfurt ima tri boda iz dvije utakmice.

I Volfsburg je u 2. kolu ostvario i drugu pobjedu i slavio je na gostovanju Herti sa 3:0.

Gosti su poveli u 8. minutusa bijele tačke, strijelac je bio Veghorst.

Hertha je nakon toga zaigrala nešto bolje i stvorila nekoliko prilika, ali do poluvremena nije uspjela da postigne gol.

Drugo poluvrijeme je donijelo izjenačenu igru obje ekipe koje su imale svoje šanse da stignu do gola, a Volfsburg je svoje iskoristio. Prvo je u 83. minutu Josip Brekalo, koji je samo pet minuta ranije ušao u igru, postigao gol za 2:0, da bi na samom kraju utakmice, u 91. minutu Džerom Rusilon pogodio za konačnih 3:0.