06. 08. 2019. 22:07 >> 22:26
5

MALO NADE ZA PROLAZ

Sutjeska nakon preokreta poražena od Linfilda

Fudbaleri Sutjeske poraženi su od Linfilda u Podgorici 1:2 (1:1), u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sutjeska je povela u desetom minutu golom Damira Kojaševića iz slobodnog udarca, ali su gosti izjednačili u 38. munutu pogotkom Milara.

Milar je bio strijelac i u 65. minutu, kada je doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Revanš je u Belfastu za sedam dana.

Tokom dana igrane su još dvije utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a postignuti su sljedeći rezultati: Ararat – Saburtalo 1:2, Riga – Helsinki 1:1.

TOK MEČA:

90+4' KRAJ MEČA. Sutjeska će u Belfastu morati da postigne najmanje dva gola ako želi da nastavi evropsku priču.

90+2' Sutjeska želi izjednačenje ali gosti su osujetili napade našeg šampiona.

90' Meč je pridužen za 4 minuta.

83' Posljednja izmjena u timu Sutjeska. Vlaisavljević mijenja Vučića.

82' Nikolić je šutIrao iz okreta, ali nedovoljno precizno i snažno da savlada dobro postavljenog Fergusona.

81' Bubanja je dobio žuti karton.

68' Bubanja ulazi na teren umjesto Erakovića.

65' Linfild vodi 2:1.

Milar je režirao potpuni preokret. Iskoristio je loše postavljanje Giljena i elegantnim udarcem prebacio golmana Sutjeske.

63' Gužva pred golom gostiju, ali Nikolić nije uspio da zahvati loptu na 6-7 metara od gola nakon ubacivanja Ćetkovića.

59' Velika šansa i na drugoj strani. Lejveri je umakao Šofrancu po lijevoj strani, srećom se Giljen dobro postavio i odbranio udarac napadača Lindfilda i poslao loptu u korner.

58' Kojašević je probao nakon solo akcije. Izborio je prostor za udarac nakon nekoliko driblinga, ali lopta je otišla pored stative.

46′ Odličan prodor i šut Bulatovića, ali brani Ferguson.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Promjena u timu Sutjeske, Nikolić je u napadu zamijenio Božovića.

Prvo poluvrijeme:

45+3' Kraj prvog dijela igre.

Sutjeska ima za čim da žali. Naš šampion je dobro počeo, imao je bolje šasne, ali ipak na odmor odlazi bez prednosti.

45' Prvo poluvrijeme je produženo za tri minuta.

38' Lindifld postiže gol za 1:1.

Veliki peh za Sutjesku. Gosti su izveli dobru akciju, defanzivci nikšićkog tima nijesu zaustavili Lejverija koji je našao prostora za udarac. Giljen je dobro intervenisao ali je na odbijenu loptu natrčao Milar i bez problema je zatresao mrežu.

34' Umalo 2:0 za Sutjesku.

Kojašević je ubacio loptu u šesnaesterac iz slobodnog udarca, ona se odbila do Nedića čiji udarac skoro sa gol linije blokira jedan od defanzivaca gostiju.

32' Sutjeska je bolji rival u dosadašnjem dijelu meča, djeluje kao da može do još jdnog gola.

29' Prva prilika za Lindfild. Lejveri je pokušao nakon centaršuta sa desne strane. Napadač gostiju je probao "iz prve2 a lopta je otišla malo pored gola.

18' Novi karton za goste. Zaradio ga je Klark.

11' GOOOOOL!!! Sutjeska vodi 1:0!

Kojašević je pogodio sjajnim udarcem iz slobodnjaka. Iako nije bila idalna pozicija za ljevaka, Kojašević je uputio neodbranjiv udarac, za slavlje  crnogorskog šampiona.

9' Sutjeska napada u uvodnim minutima meča. Marko Vučić je napravio odličnu varku a Kejsment ga borio grubim startom na ivici kazennog prostora. Defanzivac gostiju prvi je upisani igrač na meču.

2' Velika šansa za Sutjesku. Bojan Božović nije iskoristio šut sa 6-7 metara da dovede Nikšićane u rano vođstvo.

1' Utakmica pod Goricom je počela. Gosti su krenuli prvi u napad.

Sastavi:

SUTJESKA: Giljen - Ciger, Šofranac, Nedić, Bulatović - Eraković, Janković - Kojašević, Ćetković, Vučić - Božović.

LINFILD: Ferguson - Kejsment, Mekgiven, Staford, Klark - Falon, Malgru - Milar, Heri, Kvin - Lejveri.

Crnogorski šampion je u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminiso Slovan iz Bratislave, da bi u 2. rundi bio slabiji od kiparskog APOEL-a.

Ako prođe Linfild, Sutjeska će se u posljednjoj prepreci pred grupnu fazu Lige Evrope sastati se sa poraženim iz duela kvalifikacija za Ligu šampiona APOEL – Karabag.