14.9 °C

SENZACIJA U SPLITU 18. 07. 2019. 22:59   >>  23:10 0

SENZACIJA U SPLITU

Gzira šokirala Hajduk!

Malteška Gzira, priredila je senzaciju u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je eliminisala Hajduk trijumfom u Splitu 3:1.

Gosti su treći pogodak postigli u šestom minutu nadoknade i tako prošli zahvaljujući tome što su postigli više golova u gostima.

Hajduk je prvi meč na Malti dobio 2:0.

Činilo se da će "bili" rutinski ovjeriti plasman u drugo kolo, nako što su već u 7. minutu poveli golom Libijca Žradija.

U nastavku je, međutim, viđen veliki preokret. Brazilac Žeferson je poravnao u 57. minutu, u 69. je Hamed Kone donio vođstvo gostima, da bi isti igrač u 96. minutu utišao "Poljud"...

Gzira će u 2. kolu igrati sa letonskim Ventspilsom.

Obrukao se i niški Radnički, koji je ispao od estonske Flore.

Nakon 0:2 u Estoniji, na Čairu je bilo neriješeno (2:2).

Stefan Mihajlović je u 68. minutu prepolovio zaostatak, ali je u 80. Henrik Purg poravnao i otklonio sve dileme.

Do kraja su pogodili i Nikola Čumić i Mark-Anders Lepik.