16. 02. 2013. 18:06 >> 18:07

BORBA ZA DRUGO MJESTO

Bundesliga: Leverkuzen prvi pratilac Bajerna

Bajer iz Leverkuzena postao je prvi pratilac Bavaraca, koliko kod to čudno zvučalo, s obzirom na to da „farmaceuti“ kasne za liderom čak 16 bodova.

Ekipa Saše Levandovskog je "minimalcem" nad Augzburgom (2:1),  prekinula seriju od tri meča bez pobjede  i ujedno preskočila Borusiju Dortmund na drugoj poziciji.

Do 12. pobjede u prvenstvu, Bajer je vodio fenomenalni Štefan Kisling, koji je doveo Bajer u vođstvo, azatim 15 minuta prije kraja asistirao Larsu Benderu, za nedostižnih 2:0. Poraz gostiju ublažio je  Molders pogotkom u 88. minutu. Kisling se na listi strijelaca sada izjednačio sa Marijem Mandžukićem, sa 15 pogodaka u sezoni.

Hamburg je pobijedio umorni Menhengladbah (samo 48 sati ranije imao meč u Ligi Evrope) sa 1:0. Čovjek odluke bio je najbolji igrač domaćih Rafael van der Vart, koji je sredinom prvog dijela, fenomenalnim udarcem sa 25 metra savladao Ter Štegena.

Najviše golova viđeno je u Bremenu, gdje je Frajburg savladao domaći Verder sa 3:2. Gosti su dva puta vodili (Kruse i Kaliđuri iz penala), ali je  Nils Petersen sa dva gola vraćao stvari u „egal“. Ipak, da gosti odnesu cijeli plijen sa „Vezera“, pobrinuo se Ginter, pogotkom u 71. minutu.