09. 07. 2019. 21:55 >> 22:07
1

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Remi Zvezde, Seltik slavio u Sarajevu

Crvena zvezda je kao gost odigrala 0:0 protiv Suduve iz Litvanije, u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Skromna igra srpskog prvaka, koji je pokazao da je dosta bolji tim od Litvanaca, ali nedostajao je makar jedan gol, zarad mirnog revanša u Beogradu.

Bilo je malo pravih šansi, više poluprilika i udaraca sa distance.

Revanš u Beogradu igra se 16. jula.

Fudbaleri Sarajeva su na stadionu "Asim Ferhatović Hase" poraženi od škotskog prvaka Seltika rezultatom 1:3.

Sarajevo je na prepunom stadionu imalo dobro izdanje protiv favorizovanog rivala, ali Seltic se sigurnom pobjedom primakao drugom pretkolu.

Predstavnik BiH je nakon nekoliko dobrih akcija u 29. minuti poveo golom Oremuša koji je pogodio nakon gužve u petercu.

Ipak, Seltic je u 35. golom Džonstona izjednačio na 1:1 što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Gosti su od početka drugog poluvremena silovito krenuli ka golu Sarajeva i u 51. minuti poveli preko Eduarda.

Sarajevo je u 69. minutu imalo dobru priliku za izjednačenje ali Milanović nije bio dovoljno precizan.

Seltic je u 85. minuti povećao prednost na 3:1 prelijepim golom Sinklera na asistenciju Morgana, što je bio i konačan rezultat meča.

Revanš meč na rasporedu je 17. jula u Glazgovu.

Makedonski predstavnik Škendija u gostima je pobijedio ekipu Kalju iz Estonije sa 1:0, dok je Feronikeli s Kosovau gostima odigrao neriješeno 2:2 s predstavnikom Velsa TNS.