[ B92.net ]

KOPA AMERIKA 15. 06. 2019. 13:44   >>  15:52 0

KOPA AMERIKA

Pobjeda Brazila u sjenci zvižduka

Fudbaleri Brazila su sa 3:0 savladali Boliviju na otvaranju Kopa Amerike, ali je taj rezultat ostao u sjenci zvižduka sa tribina.

Domaći tim je tek u 50. minutu slomio otpor protivnika i to poslije jedanaesterca koji je izveo Filipe Kutinjo.

Prethodno je VAR tehnologijom utvrđeno da je jedan fudbaler Bolivije igrao rukom u šesnaestercu svoje ekipe.

Tri minuta kasnije fudbaler Barselone je postigao još jedan gol, na asistenciju Roberta Firmina, a u 85. minutu je rezervista Everton Soareš postavio konačan rezultat.

Ekipa Brazila se tokom prvog poluvremena suočila sa negativnim reakcijama sa tribina.

"Osjetili smo nezadovoljstvo. Ne možete da očekujete razumijevanje od navijača kada ne igrate onako kako oni očekuju i to moramo da razumijemo. Kada čuvate loptu u zadnjoj liniji, onda se to dešava, a kada napadate i stvarate šanse onda dobijete aplauze", rekao je selektor Brazila Tite.

Kapiten Brazila Dani Alves je istakao da je normalno za publiku u Sao Paolu da negoduje zbog loše igre i dodao da će biti drugačije u Baiji.

"Tamo su nas se ljudi uželjeli", naveo je Alves.