[ rtcg.me, mina ]

10. 06. 2019. 22:35   >>  22:41 30

SVE DALJE OD EP

Ubjedljiv poraz "sokola" u Češkoj

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Češke u Olomucu 3:0, u utakmici četvrtog kola A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je drugi poraz crnogorskih fudbalera u kvalifikacijama, nakon što su izgubili i pred svojim navijačima od Engleske 5:1.

Upisali su i dva remija - sa Bugarskom u Sofiji (1:1) i Kosovom u Podgorici (1:1).

Češka je, nakon startnog debakla na Vembliju od Engleske 5:0, zabilježila drugi uzastopni trijumf.

Savladala je i u petak u Pragu selekciju Bugarske 2:1.

Domaćin je poveo golom Jakuba Jankta u 18. minutu.

Na 2:0 povisio je autogolom Borisa Kopitovića u 49, a konačan rezultat postavio je Patrik Šik u 82. minutu iz jedanaesterca.

Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Vladimir Jovović u 71. minutu, ali je šutirao pravo u češkog golmana Tomaša Vaclika.

U drugom meču te grupe Kosovo je u Sofiji pobijedilo Bugarsku 3:2.

Crnogorski fudbaleri kvalifikacije će nastaviti 10. septembra novim duelom sa Češkom.

Tok meča:

Kraj meča.

83' Bećiraj je ušao u igru umjesto Mugoše.

81' Šik iz penala koji je sam izborio za ubjedljivih 3:0. Jedanaesterac je skrivio Vujačić...

71' Kakva šansa za Crnu Goru. Jovović je izašao sam ispred Vaclika, ali je šutirao pravo u Vaclika!

67' Druga izmjena u našem taboru - Savićević umjesto Vukčevića.

58' Janković je zamijenio Marušića.

51' Češka je duplirala prednost 2:0. Šik se oslobodio Vujačica i ubacio na peterac, gdje je uklizao Kopitović i smjestio loptu u mrežu.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

44' Kral je pokušao iskosa sa desne strane, Mijatović je dobro intervenisao.

32' Šik u padu je pokušao glavom, brani Mijatović.

31' Vešović se oslobodio dvojice čuvara i šutirao sa 20-ak metara, lak posao sa Vaclika.

30' Šik je šutirao z slobodnjaka, ali lopta je pogodila živi zid...

22' Dva pokušaja Mugoše sa ivice kaznenog prostora , oba puta je izblokiran.

18 Češka vodi 1:0, Jankto je iz voleja iskosa sa lijeve strane matirao Mijatovića, nakon ubacivanja Kadržabeka.

15' Žuti karton je zaradio Bakić, zbog faula nad Kralom.