07. 06. 2019. 22:40 >> 23:09
33

REMI SA KOSOVOM

Crna Gora nakon svih problema izvukla bod

Fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je večeras u Podgorici protiv Kosova 1:1 (0:1), u utakmici trećeg kola A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je drugi remi crnogorske selekcije, nakon što je na startu kvalifikacija igrala u Sofiji sa Bugarskom 1:1.

Upisali su i poraz pred svojim navijačima od Engleske 5:1.

Kosovo je u prvom kolu bilo slobodno, dok je u drugom igralo u Prištini sa Bugarskom 1:1.

Kosovska selekcija povela je golom napadača Verdera Miljota Rašice u 25. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stefan Mugoša u 65. minutu.

Oslabljena crnogorska reprezentacija je šest minuta kasnije mogla do preokreta, ali je Fatos Bećiraj za malo bio neprecizan.

Kosovo je u drugom poluvremenu imalo tri velike prilike, ali Fidan Aljiti u 64, Elbasan Rašani u 78. i Amir Rahmani u 81. minutu, nijeu uspjeli da avladaju crnogorskog golmana Milana Mijatovića.

Utakmica pod Goricom imala je svoju predigru, pa su zbog pritiska iz Beograda protiv Kosova odbili da igraju fudbaleri Crvene zvezde Mirko Ivanić i Filip Stojković.

Iz istih razloga na klupi nijesu bili ni selektor Ljubiša Tumbaković i njegov prvi pomoćnik Saša Janković.

U drugom meču A grupe, Česi su slavili kod kuće protiv selekcije Bugarske i došli do prvih bodova u kvalifikacijama. Oba gola za pobjednički sastav postigao je napadač Rome Patrik Šik.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti duelom sa Češkom u ponedjeljak u Olomucu.

TOK MEČA:

KRAJ MEČA. Crna Gora je upisala drugi remi u kvalifikacijama za Euro 2020.

90' Meč je produžen 4 minuta.

85' U finišu meča naša selekcija je izborila prvi korner večeras, ali nijesmo uspjeli da napravimo nešto više iz tog prekida.

85' Jovović mijenja Jankovića na sredini.

81' Simić je dobio žuti katon zbog prigovora sudiji Orsatu.

80' Umalo Rahmani da postigne gol nakon kornera. Srećom, njegov udarac glavom nije bio precizan.

78' Posljednja izmjena kod Kosova, Rašani umjesto Celine.

75' Nakn gola, "sokoli" su krenuli odlučnije u napad, traže novi gol.

70' Boljević mijenja Tomaševića.

69' Bećiraj je umalo režirao potpuni preokret ali lopta odlazi pored stative nakon njegovog udarca sa ivice petreca.

68' GOOOOOL!!!! Mugoša trese mrežu za 1:1

"Sokoli" stižu do izjednačenja u trenucima kada je Kosovo bilo blizu drugog gola. Mugoša je odlično utrčao na drugu stativu nakon ubacivanja Jankovića sa desne strane i glavom smjestio loptu u mrežu.

65' Izblokiran udarac Bećiraja sa ivice šesnaesterca.

64' Potom gosti propuštaju još jednu stopostotnu šansu. Prečka i MIjatović spašavaju naš gol nakon udarca glavom Aljitija.

63' Velika šansa za Kosovo. "Sokoli" su imali sreće, jer Žergova nije dobro reagovao u našem šesnaestercu.

59' Prva promjena u našem timu, Bakić mijenja Šćekića na sredini terena.

58' Gužva u šesnaestercu gostiju nakon ubacivanja Jankovića nakon faula, ali Vujačić faulira Murića.

57' Žuti karton i za lijevog beka Kosova Pačaradu zbog faula nad Marušićem.

53' Snažan udarac Mugoše sa 20-ak metara, lopta je otišla pored gola.

50' Prvi žuti karton na meču dobija Marko Vešović.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Gosti vode u Podgorici nakon prvih 45 minuta, dešavanja pred utakmicu ostavila su trag na igri naše reprezentacije. Kosovo ima dosta prostora za igru, stvorilo je više povoljnih šansi, dok "sokoli" na drugoj strani ne uspijevaju da povežu redove u ugroze gol protivnika.

45+3' Kraj poluvremena. U nastavku je potrebna reakcija "sokola".

46' Slab udarac Mugoše nakon dodavanja Vešovića.

45' Poluvrijeme je produženo za tri minuta.

40' Velika prilika za goste, umalo 0:2. Murići je imao vremena i prsotora da se namjesti za udarac, ali Mijatović ponovo sjajno intevreniše.

37' Zeneljija mijenja Žegrova, igrač Bazela.

34' Kosovo ostaje bez veziste Zeneljija koji zbog povrede koljena mora da završi utakmicu.

30' Ponovo prijete gosti. Vujačić reaguje nakon opasnog centaršuta Vojvode sa desne strane.

23' Kosovo je povelo 1:0 golom Rašice nakon nespretne intervencije naše odbrane.

Haljimi je povukao loptu u naš šesnaesterac, Vujačić i Simić nisu uspjeli da izbace kolptu koja je došla do Rašice koji se dobro snašao i pronašao put do mreže.

23' Mijatović brani snažan udarac Rašice sa distance.

18' Bećiraj se žali na povredu nakon duela sa lijevim bekom Kosova, ali brzo je ustao i nastavio meč.

17' Prvi korner na meču, i to za Kosovo. Nema opasnosti po gol Mijatovića, naša odbrana je bila dobro postavljen

16' Prijetili su "sokoli" iz polukontri, ali Bećiraj orvo nije uspio da uputi šut sa ivice šesnaesterca, a potom je uputio i loš centaršut sa desne strane.

13' Bećiraj je šutirao iz kaznenog prostora, nije mogao dobro zahvatiti loptu jer nije imao dovoljno prostora.

11' Opasan udarac Zenelijja iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, ali Mijatović je bio pripravan i odlično interveniše.

6' Prvo uzbuđenje na meču nakon uvodnog "opipavanja pulsa". Mugoša je loše šutirao  i nije bilo opasnosti po Murića.

1' Počeo je meč pred praznim tribinama stadiona pod Goricom.

Pred početak utakmice održan je minut ćutanja u čast nedavno preminulog bivšeg predsjednika UEFA-e Lenarta Johansona.

Meč pod Goricom imao je nesportsku uverturu. Selektor Ljubiša Tumbaković i igrači Mirko Ivanić i Filip Stojković večeras neće biti na terenu.

Oni su podlegli pritiscima iz klupsko-navijačkih struktura iz Srbije, dok su u sastavu preostala trojica igrača koji nose dres “sokola” rođeni u Srbiji - Marko Simić, Vukan Savićević i Adam Marušić.

Takođe, na klupi neće biti ni Tumbakovićevog pomoćnika Saše Jankovića, a ekipu će večeras voditi član stručnog štaba Miodrag Džudović, zajedno s trenerom golmana Dragojem Lekovićem.

Poznati su i sastavi ekipa. Debitovaće štoper Zete Igor Vujačić koji je iznenada dobio priliku.

U odnosu na prethodne mečeve, biće promjena i na golu, pošto će Milan Mijatović braniti umjesto Danijela Petkovića.

Osim Vujačića, u odbrani su Simić,  Tomašević i Marušić, ispred njih na sredini Šćekić i Kosović, Janković i Vešović su na krilima, a Mugoša i Bećiraj u napadu.

Crna Gora je na startu kvalifikacija igrala u Sofiji sa Bugarskom 1:1, dok je pred svojim navijačima poražena od Engleske 5:1.

Duel na stadionu pod Goricom, koji će biti odigran bez prisustva publike, počeće u 20 sati i 45 minuta.