(B92)

19. 05. 2019. 17:41   >>  18:03

EMPOLI PREGAZIO TORINO

Parma pobjedom izborila opstanak

U mečevima pretposlednjeg, 37. kola Serije A fudbaleri Empolija pobijedili su Torino sa 4:1, dok je Parma bila bolja od Fiorentine, 1:0.

Empoliju je trijumf bio od velikog značaja u borbi za opstanak, tako da će odluka za njih pasti u posljednjem kolu, dok je Fiorentina porazom u Parmi sebi zakomplikovala situaciju.

Empoli je poveo preko Akve u 27. minutu i sa golom prednosti otišao na odmor.

U nastavku, Torino je bolje zaigrao, u 56. minhutu preko Falkea stigao do izjednačenja, ali to je bilo sve. Empoli je potom krenuo znatno ofanzivnije i postigao još tri gola.

Briđi je vratio prednost u 65. minutu, da bi pet minuta kasnije Di Lorenco povisio na 3:1. Domaćin je ubjedljivu pobjedu obezbijedio golom Kaputa u 89. minutu.

Na "Enio Tardiniju", Parma je izborila opstanak pobjedom od 1:0, a gol odluke postigao je Žerson u 80. minutu. Bio je to autogol.

Fiorentina je u užasnom nizu od 13 susreta bez pobjede, imaju šest ligaških poraza zaredom i nije ni čudo što će navijači "viole" strahovati do posljednjeg minuta meča sa Đenovom na "Artemio Frankiju".