Beta [ Objavio: O.Z. ]

27. 04. 2019. 17:45 >> 17:49

PORAZ "MILIONERA" U DERBIJU RURA

Šalke udaljio Dortmund od titule

Fudbaleri Borusije Dortmund izgubili su danas od Šalkea na svom stadionu sa 4:2, u 31. kolu Bundeslige.

Borusija poslije poraza ima mnogo manje šanse da osvoji titulu. Ima bod manje od vodećeg Bajerna, uz utakmicu više od branioca titule šampiona Njemačke.

Tim iz Dortmunda je poražen iako je vodio golom Marija Gecea.

Šalke je preokrenuo već u prvom poluvremenu preko Davida Kadjurija i Salifa Sanea.

Marko Rojs je dobio crveni karton u 60. minutu, a Kalidjuri je dva minuta potom dao treći gol za Šalke.

Potom je u timu Borusije isključen i Marius Volf u 65. minutu.

Borusija je u 85. smanjila na 3:2 preko Aksela Vitsela, ali je Bril Embolo samo minut kasnije dao četvrti gol za Šalke.

Lajpcig je sa 2:1 pobijedio Frajburg i učvrstio se na trećem mjestu.

Ajntraht je igrao bez golova sa Hertom i tako ugrozio četvrtu poziciju, na koju će Borusija Menhengladbah imati priliku da se popne.

Fortuna je sa 4:1 u Diseldorfu pobijedila Verder Bremen, dok je Hanover rezultatom 1:0 savladao Majnc.