Beta [ Objavio: O.Z. ]

14. 04. 2019. 19:43 >> 19:44

ČELSI SAVLADAN NA ENFILDU

Liverpulu derbi i prvo mjesto na tabeli

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na svom terenu ekipu Čelsija sa 2:0, u derbi meču 34. kola Premijer lige.

Golove za "crvene" postigli su Sadio Mane u 51. i Mohamed Salah u 53. minutu.

Liverpul se, nakon 26. pobjede u šampionatu, vratio na prvo mjesto na tabeli i sada ima 85 bodova, odnosno dva boda više od drugoplasiranog Mančester sitija koji ima meč manje.

Na drugoj strani, Čelsi je četvrti sa 66 osvojenih bodova.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se sve promijenilo na samom početku nastavka.

Prvo je u 51. minutu Mane pogodio mrežu Čelsija glavom, poslije centaršuta Džordana Hendersona, da bi samo dva minuta kasnije na 2:0 povisio Salah sjajnim udarcem sa dvadesetak metara.

Nakon pogotka Salaha rasplamsala se borba na Enfildu. Najprije je šut oprobao Firmino, a potom je Čelsi u 59. minutu imao veliku priliku da se vrati u meč, ali je Eden Azar pogodio samo stativu.

Do kraja meča tempo igre je opao, nije bilo velikih prilika pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Ekipa Jirgena Klopa u narednom kolu gostuje Kardifu, dok Čelsi dočekuje Barnli.

Utakmica na Enfildu počela je minutom ćutanja za žrtve tragedije na Hilsborou. Sjutra se navršava 30 godina od tragedije na stadionu Hilsboro u kojoj je poginulo 96 navijača.