[ Objavio: O.Z. ]

13. 04. 2019. 20:36 >> 20:37

POGBA DVA PUTA SIGURAN

Junajted sa penala do tri boda

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Vest Hem na svom terenu u 34. kolu Premijer lige rezultatom 2:1.

"Crveni đavoli" su do važnog trijumfa u borbi za Ligu šampiona došli pogocima iz penala. Pol Pogba je bio precizan sa bijele tačke u 19. i 80. minutu.

Prvom jedanaestercu prethodio je start Roberta Snodgrasa nad Huanom Matom, a krivac za drugi bio je Frederiks, koji je oborio Antonija Marsijala u situaciji kad je Francuz imao situaciju jedan na jedan sa Lukašom Fabijanskim.

Za Pogbu su to bili 12. i 13. pogodak u sezoni, a Junajtedu 13. dosuđeni penal, po čemu je na prvom mjestu prestigao Kristal Palas, koji je za sad izveo 11.

Pogodak za Vest Hem postigao je Felipe Anderson u 49. minutu, poslije dobre akcije po lijevoj strani i centaršuta Manuela Lansinija na drugu stativu.

Ekipa Olea Gunara Solskjera sad zauzima peto mjesto sa 64 boda, jednim više i utakmicom više od Arsenala, a dva manje od četvrtoplasiranog Čelsija.

Ranije danas, fudbaleri Sautemptona i Barnlija ostvarili su važne pobjede u borbi za opstanak u Premijer ligi.

Sautempton je sa 3:1 pobijedio Vulverhempton, dok je Barnli rezultatom 2:0 bio bolji od Kardifa.

Takođe, Bornmut je sa 5:0 pobijedio Brajton.

Kardif je na 18. mjestu koje vodi u drugu ligu sa 28 bodova.

Brajton ima pet bodova više, Sautempton osam, a iznad su Njukasl sa 38, Barnli i Kristal Palas sa 39 i Bornmut sa 41.

Fulam je sa 2:0 pobijedio Everton u utakmici bez rezultatskog značaja.