[ Objavio: O.Z. ]

08. 04. 2019. 22:56   >>  23:02

NOVE MAJSTORIJE BELGIJANCA

Azar vodi Čelsi ka Ligi šampiona

Čelsi je večeras, u posljednjem meču 33. kola engleske Premijer lige, ugostio Vest Hem i u malom londonskom derbiju slavio sa 2:0.

"Plavci" su upisali treću vezanu pobjedu, a junak trijumfa je Eden Azar koji je postigao oba gola.

Posebno je bio lijep prvi pogodak, kada je Belgijanac primio loptu na 30-ak metara od protivničkog gola i izveo pravi slalom kroz odbranu "čekićara".

Azar je u stilu Lea Mesija nanizao nekoliko igrača i onda sjajno pogodio za 1:0.

U prvom poluvremenu trio dobre prilike imao je Gonzalo Iguain, ali nije uspio da savlada Fabijanskog do odlaska na odmor.

Vest hem u nastavku nije uspio da grozi gol Čelsija, da bi Azar u 90. minutu, poslije odličnog centaršuta Rosa Barklija, potvrdio pobjedu i ovjerio tri boda.

Azar je sada sa 16 golova šesti strijelac lige, ali ima i 12 asistencija, što je daleko najviše u Engleskoj.

Čelsi je večerašnjom pobjedom zauzeo treće mjesto na tabeli sa 66 bodova, ali ima utamicu više od rivala.

"Plavce" do kraja sezone čeka žestoka borba za prva četiri mjesta, pošto su Totenhem (64 boda), Arsenal (63) i Mančester junajted (61) takođe bodovno blizu i sigurno je da se ništa neće znati do samog kraja. Od te četiri ekipe, samo dvije mogu u LŠ, uz Liverpul i Mančester siti koji se bore za titulu.

Vest Hem je i pored poraza 11. sa 42 boda, a sada mu slijedi gostovanje Junajtedu, dok će tim Mauricija Sarija odmjeriti snage sa Liverpulom na "Enfildu".